Farmakoterapia w ginekologii, uroginekologii i endokrynologii ginekologicznej

Autor: Grzegorz H. Bręborowicz, Tomasz Rechberger, Błażej Męczekalski, Marek Chuchracki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Oszczędzasz: 15%

Znani i cenieni autorzy, doświadczeni praktycy dzielą się z czytelnikami swoją wiedzą w krótkich, zwięzłych rozdziałach zbudowanych według schematu: charakterystyka choroby, leczenie, piśmiennictwo.


W części ginekologicznej omówiono takie zagadnienia jak: choroby przenoszone drogą płciową, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, endometrioza, dyspareunia, wulwodynia, osteoporoza, zapalenia narządów i zespół bólowy miednicy mniejszej, antykoncepcja, ginekologia młodocianych, a także tematy dotyczące operacji (antybiotykoterapia, powikłania, profilaktyka zrostów pooperacyjnych), czy zastosowanie kwasu hialuronowego w ginekologii.


W „Uroginekologii” czytelnik przeczyta o nadreaktywności pęcherza moczowego, bolesnym pęcherzu moczowym, pęcherzu neurogennym i hipotonicznym, wysiłkowym i mieszanym nietrzymaniu moczu, a także nietrzymaniu moczu u dzieci, leczeniu nocnej poliurii, wpływie schorzeń neurodegeneracyjnych na zaburzenia uroginekologiczne. To również wiedza o wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego w uroginekologii, estrogenoterapia, fitoterapia i immunoterapia, zakażenia układu moczowego i ich profilaktyka okołozabiegowa i okołooperacyjna, a także uśmierzanie bólu pooperacyjnego.


W książce omówiono również zagadnienia endokrynologiczne: choroby podwzgórza, przysadki, nadnerczy, tarczycy, jajników; niepłodność żeńską i stymulację owulacji oraz hormonalną terapię menopauzy.


Książka jest przeznaczona dla lekarzy ginekologów i osób przygotowujących się do specjalizacji w dziedzinie położnictwa i ginekologii.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.47 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 73,81

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 66,43 zł
(dla stałych klientów)
73,81 zł ebookpoint.pl
mobi epub
73,95 zł litres.pl
mobi epub
75,69 zł vagabook.pl
mobi epub
80,04 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
87,00 zł ibuk.pl
mobi epub
77,00 zł
(z kodem prom.)
87,00 zł woblink.pl
mobi epub
  52,20 zł
w programie Nexto Premium
87,00 zł nexto.pl
mobi epub
87,00 zł publio.pl
mobi epub
87,01 zł virtualo.pl
mobi
78,30 zł zinamon.pl
epub
78,30 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Farmakoterapia w ginekologii, uroginekologii i endokrynologii ginekologicznej"