ISBN:9788320060447

Diagnostyka obrazowa w pediatrii

Wydawnictwo: PZWL Wydawnictwo Lekarskie

Nowoczesna publikacja z zakresu diagnostyki obrazowej w pediatrii. W książce przedstawiono podstawy diagnostyki i różnicowania patologii obejmujących wiek rozwojowy. Zwrócono uwagę na odrębności wynikające z norm wiekowych, także odrębności radiologii pediatrycznej dotyczące wskazań do badania, algorytmów postępowania, zasad interpretacji wyników, znajomości norm wiekowych i odmian rozwojowych. Ogromnym atutem publikacja jest bardzo bogaty materiał ilustracyjny.

Książka niezbędna do przygotowania się do egzaminu specjalizacyjnego z pediatrii i radiologii, również w codziennej praktyce radiologów ogólnych.

Książka Diagnostyka obrazowa w pediatrii pod redakcją prof. Elżbiety Jurkiewicz wypełnia dużą lukę w wydawnictwach edukacyjnych z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Poprzednia polska publikacja poświęcona radiologii pediatrycznej wydana została kilkadziesiąt lat temu. Przez ten długi okres - w którym radiologia, w tym pediatryczna, przeszła ogromną rewolucję - radiolodzy i specjalizujący się w radiologii mogli korzystać wyłącznie z podręczników zagranicznych. Dlatego inicjatywę przygotowania polskiego podręcznika, obejmującego kompleksowo zagadnienia obrazowania w pediatrii, należy uznać za niezwykle cenną. Publikacja została napisana przez najwybitniejszych polskich radiologów pediatrycznych. Układ podręcznika jest bardzo przejrzysty(…). Opisy poszczególnych chorób są zwarte, jednak zawierają szerokie informacje nie tylko na temat obrazowania, lecz także podstaw klinicznych i patogenetycznych. Za cenne należy uznać wyodrębnienie specyficznych zagadnień diagnostyki obrazowej noworodków. Książka jest bogato ilustrowana dobrej jakości obrazami przedstawiającymi zmiany patologiczne uzyskane za pomocą różnych metod obrazowani , zarówno konwencjonalnych zdjęć RTG, jak i USG, TK i MR. Uważam Diagnostykę obrazową w pediatrii za bardzo wartościowy podręcznik, który będzie przydatny zarówno w szkoleniu rezydentów radiologii, jak i w codziennej praktyce radiologicznej. Prof. dr hab. Marek J. Sąsiadek, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.105 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 191.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 172.26 zł
(dla stałych klientów)
191.40 zł ebookpoint.pl
mobi epub
od 4.92 zł
(dostęp online)
223.30 zł ibuk.pl
mobi epub
254.48 zł gandalf.com.pl
mobi epub
264.77 zł vagabook.pl
mobi epub
267.96 zł litres.pl
mobi epub
283.91 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  191.40 zł
w programie Nexto Premium
296.67 zł nexto.pl
mobi
287.10 zł zinamon.pl
epub
287.10 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Diagnostyka obrazowa w pediatrii"