ISBN:9788320821543

Kapitał społeczny. Przypadek Polski

Autor: Małgorzata Gajowiak

Wydawnictwo: PWE

Wobec postępujących procesów internacjonalizacji i globalizacji coraz trudniejsze staje się przewidywanie skutków społeczno-ekonomicznych postępu technologicznego, hiperkonkurencji czy polityki poszczególnych państw. W związku z pojawiającą się niepewnością i nieprzewidywalnością zasoby niematerialne, w tym zwłaszcza kapitał społeczny, zyskują obecnie na znaczeniu.

Głównym celem książki jest zaprezentowanie ekonomicznej konotacji kapitału społecznego. Monografia składa się z czterech rozdziałów. W pierwszym rozdziale autorka prezentuje różne próby ujęcia kapitału społecznego, w drugim podejmuje próbę inwentaryzacji jego źródeł, przedmiotem trzeciego rozdziału jest refleksja nad ustrojowymi uwarunkowaniami kreacji kapitału społecznego, a ostatni rozdział ma charakter empiryczny i stanowi próbę przeniesienia teoretycznej koncepcji kapitału społecznego do rzeczywistości społeczno-gospodarczej okresu prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych w latach 1990–2009.

Książka jest przeznaczona dla studentów ekonomii, zarządzania, socjologii, pracowników naukowych, a także przedstawicieli instytucji rządowych i samorządowych.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 31.50 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
33.24 zł ebuczek.pl
pdf
31.50 zł litres.pl
pdf
32.76 zł vagabook.pl
pdf
33.60 zł zinamon.pl
pdf
35.30 zł gandalf.com.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
36.54 zł ibuk.pl
pdf
37.38 zł swiatebookow.pl
pdf
42.00 zł woblink.pl

E-booki podobne do "Kapitał społeczny. Przypadek Polski"