Cieszę się darem życia. Rozmowy z Wojciechem Kilarem

Autor: Leszek Polony, Klaudia Podobińska

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Książka jest zapisem dwóch rozmów z Wojciechem Kilarem - jednym z najwybitniejszych kompozytorów naszych czasów. Pierwsza z nich odbyła się jesienią 1996, kompozytor był wtedy w trakcie pracy nad Koncertem fortepianowym. Druga rozmowa przeprowadzona została dokładnie 10 lat później w 2006. Obie rozmowy znacznie wykraczają swoją tematyką poza aktualne problemy warsztatu twórczego. Kompozytor chętnie rozmawia o swoich losach, drodze do muzyki, życiowym credo, stosunku do świata i sztuki.

 

We wstępie Leszek Polony pisze: "Kilar to człowiek utkany z paradosków, opozycji, antynomii, sprzeczności. Serdeczność i życzliwość, ujmującą wrażliwość (...) łączy z surowością zasad, rygoryzmem moralnym. Spontaniczną radość życia - z głębokim namysłem nad światem. Przenikliwe rozumienie współczesności, fascynację nowymi zjawiskami, cyywilizacyjnym postępem, nowoczesnością - z niepokojem o losy ludzkiej społeczności"

 

W niniejszym trzecim wydaniu - opublikowanym już po śmierci kompozytora - zostało uzupełnione kalendarium życia i twórczości.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 18,36

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
18,36 zł gandalf.com.pl
mobi epub
20,85 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  13,17 zł
w programie Nexto Premium
20,85 zł nexto.pl
mobi epub
21,49 zł empik.pl
mobi epub
21,95 zł legimi.com
mobi epub
21,95 zł virtualo.pl
epub
18,66 zł bramynauki.pl

E-booki podobne do "Cieszę się darem życia. Rozmowy z Wojciechem Kilarem"