ISBN:9788322409770

Lutosławski. Skrywany wulkan

Autor: Aleksander Laskowski

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Stron: 136

Opłacalność: 11.62 zł/100 stron

Simon Rattle, Antoni Wit, Esa-Pekka Salonen, Edward Gardner – czterej wybitni dyrygenci – cztery wyjątkowe osobowości – czterej ambasadorzy muzyki w świecie i jeden wspólny temat: Witold Lutosławski.

Czy pamięta pan swoje pierwsze spotkanie z Witoldem Lutosławskim? ... Czy kiedykolwiek rozmawiał pan z nim o interpretowaniu jego muzyki? ... Jakie znaczenie ma dla pana muzyka Witolda Lutosławskiego? ... Czy są jakieś trudności w dyrygowaniu jego dziełami aleatorycznymi? ... Jakim człowiekiem był Witold Lutosławski? ... Jak wyglądają próby muzyki aleatorycznej? ... Czy sądzi pan, że Lutosławski ma następców? ...

„Lutosławski. Skrywany wulkan” to zapis rozmów, jakie podjął się przeprowadzić Aleksander Laskowski ze znanymi dyrygentami, na temat osoby i twórczości jednego z największych kompozytorów muzyki XX wieku. Czy odpowiedzi rozmówców potwierdzą dotychczasowe przekonania o cichym i spokojnym uosobieniu Lutosławskiego? Czy może odkryją nieznaną do tej pory stronę osobowości kompozytora...? Na pewno wniosą nowe ciekawe spojrzenie na Jego twórczość, odbieraną od strony „batuty i pulpitu”.

Rozmowy poprzedza esej o Witoldzie Lutosławskim autorstwa Julii Hartwig.

Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 15.80 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
  10.19 zł
w programie Nexto Premium
15.80 zł nexto.pl
mobi epub
15.83 zł gandalf.com.pl
mobi epub
16.99 zł virtualo.pl
mobi epub
16.99 zł empik.pl
mobi epub
16.99 zł legimi.com
mobi epub
16.99 zł swiatebookow.pl
mobi epub
19.90 zł woblink.pl

E-booki podobne do "Lutosławski. Skrywany wulkan"