ISBN:9788322623237

Ocena słuchu fonemowego u dzieci w wieku przedszkolnym

Autor: Joanna Gruba

Wydawnictwo: Uniwersytet Śląski

W książce opisano zagadnienia związane z kształtowaniem się słuchu fonemowego u dzieci w wieku przedszkolnym. Słuch fonemowy pozwala na odróżnianie wypowiedzi różnych i utożsamianie takich samych, a także stanowi konieczny warunek rozwoju percepcji fonemowej słów w zakresie ich analizy i syntezy. Jest jednym z podstawowych procesów wpływających na umiejętność czytania i pisania.

Przeprowadzone badania pozwoliły na ustalenie opozycji fonologicznych diagnostycznych w badaniu słuchu fonemowego oraz określenie norm rozwojowych u dzieci w wieku przedszkolnym. Ponadto badania dały odpowiedź na pytania dotyczące zależności pomiędzy słuchem fonemowym a lateralizacją, wymową i płcią u dzieci w wieku 3;0‑7;6 lat. Badania oparto na próbie 55 paronimów, do których opracowano schemat badania i specjalnie do tego celu stworzoną kartę odpowiedzi dziecka. Zgromadzony materiał pozwala na lepsze zrozumienie istoty rozwoju i zaburzeń słuchu fonemowego i pozwala na bardziej szczegółowe badania.

Przedstawiona publikacja przeznaczona jest dla nauczycieli pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogów, psychologów, logopedów, neurologopedów i studentów wymienionych specjalności oraz innych osób zainteresowanych zagadnieniami związanymi z kształtowaniem się i oceną słuchu fonemowego.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 14.58 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
14.58 zł ebuczek.pl
pdf
14.58 zł ebuczek.pl
pdf
15.10 zł zinamon.pl
pdf
16.80 zł litres.pl
pdf
16.80 zł swiatebookow.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
16.80 zł ibuk.pl
pdf
17.41 zł gandalf.com.pl

E-booki podobne do "Ocena słuchu fonemowego u dzieci w wieku przedszkolnym"