ISBN:9788322637722

Kultura wizualna szkoły. Szkice o wizerunku nauczyciela i ucznia oraz o potrzebie estetyki przestrzeni nauczania-uczenia się

Autor: Katarzyna Krasoń, Iwona Tomas

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego

Treść książki ukazuje specyfikę semiotyczną współczesnej szkoły, z uwypukleniem warstwy wizualnej (w tym form autoprezentacji wzrokocentrycznej uczniów i nauczycieli, będącej formą ekspresji swej niezależności lub - czasem - ukrycia siebie i ikonosfery, także proksemicznej). Dzięki przedstawionym w monografii eksploracjom możemy przekazać czytelnikom (środowisku akademickiemu i studentom, ale też dyrektorom szkół, nauczycielom, uczniom oraz osobom związanym z szeroko rozumianą edukacją) wskazania dla większej troski o estetyczny wymiar lokalizacji miejsc i otoczenia rzeczowego, w którym przebiega proces edukacji (ze zwróceniem uwagi na niebezpieczeństwo tolerowania kiczu czy przemocy symbolicznej), w tym także zwracamy uwagę na istotność uwzględniania sposobów komunikowania siebie przez podmioty edukacji przez dress code. Informacje te przyniosą niezbędne wytyczne, dane, wskazówki dla osób odpowiedzialnych za wizualny kształt otoczenia szkoły czy projektowanie przestrzeni przyjaznej uczeniu się. Pomogą też w eliminowaniu zakłóceń pojawiających się w komunikowaniu się pomiędzy uczestnikami interakcji szkolnej.
Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.28 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 51.94 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
67.15 zł ebuczek.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
51.94 zł ibuk.pl
pdf
od 57.99 zł
(dla stałych klientów)
64.43 zł ebookpoint.pl
pdf
65.39 zł gandalf.com.pl
pdf
66.32 zł vagabook.pl
pdf
67.12 zł litres.pl
pdf
71.11 zł swiatebookow.pl
pdf
71.90 zł zinamon.pl

Katarzyna Krasoń - inne e-booki

E-booki podobne do "Kultura wizualna szkoły. Szkice o wizerunku nauczyciela i ucznia oraz o potrzebie estetyki przestrzeni nauczania-uczenia się"