ISBN:9788323125730

Gdański warsztat malarski schyłku XVII i w XVIII wieku na przykładach wybranych portretów przedstawiających protestanckich duchownych

Autor: Justyna Olszewska-Świetlik

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Prawidłowe rozpoznanie dzieła sztuki możliwe jest dzięki połączeniu badań humanistycznych z przyrodniczymi. Obraz jest połączeniem wartości duchowych i artystycznych, ale jest także dziełem materialnym, zbudowanym z warstw technologicznych i różnorodnych materiałów. Badania technologiczne pozwalają rozpoznać indywidualny, charakterystyczny dla danej pracowni malarskiej styl, rodzaj stosowanych materiałów oraz technikę malarską, co jest niezbędne przy ustalaniu autorstwa, szkoły malarskiej, czasu powstania oraz autentyczności dzieła sztuki. Publikacja przedstawia wyniki badań warsztatu malarskiego zespołu ośmiu obrazów powstałych w okresie od 1690 do około 1760 roku w Gdańsku. Dzieła należą do typu portretów ukazujących protestanckich duchownych. Bogata dokumentacja fotograficzna wraz z komentarzem uzupełnia prezentowaną problematykę i pozwala na porównanie z innymi dziełami powstałymi od XV do XVIII wieku, co ma istotne znaczenie, między innymi, podczas identyfikacji warsztatu malarskiego. Książka ta stanowi uzupełnienie wiedzy na temat warsztatu malarskiego gdańskiej szkoły malarskiej.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 43.23 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
48.61 zł ebuczek.pl
pdf
od 8.20 zł
(dostęp online)
43.23 zł ibuk.pl
pdf
49.00 zł zinamon.pl
pdf
57.65 zł swiatebookow.pl

Justyna Olszewska-Świetlik - inne e-booki

E-booki podobne do "Gdański warsztat malarski schyłku XVII i w XVIII wieku na przykładach wybranych portretów przedstawiających protestanckich duchownych"