ISBN:9788323125990

Wartości młodych katolików regionu konińskiego. Studium katechetyczno-pastoralne na przykładzie wybranych szkół ponadgimnazjalnych regionu konińskiego

Autor: Kazimierz Skoczylas

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Przemiany życia społecznego dokonujące się na przełomie wieków w naszej Ojczyźnie oddziałują na życie religijne. Procesy społeczne dokonują się z różną intensywnością w różnych środowiskach. One mają znaczenie także dla kształtującej się religijności młodego pokolenia Polaków. Kształt życia religijnego zależy od działalności duszpasterskiej Kościoła, intensywności życia religijnego w rodzinie oraz różnych form pogłębiania formacji religijnej proponowanych przez działające we wspólnocie Kościoła grupy i ruchy religijne. Wychowanie religijne podejmowane przez Kościół katolicki wymaga ciągłego rozpoznawania stanu religijności. Takim przedstawieniem stanu religijności młodego pokolenia jest publikacja Wartości młodych katolików regionu konińskiego. Jej lektura zaznajamia czytelnika z kondycją religijną i moralną młodzieży ponadgimnazjalnej rejonu konińskiego. Daje ona szeroką panoramę stosunku badanej młodzieży do wartości ostatecznych, religijnych, moralnych i podstawowych. Przedstawia to na tle przemian dokonujących się w tym rejonie. Może stanowić cenną pomoc zarówno dla nauczycieli religii szkół średnich jak i wszystkich osób interesujących się wychowaniem religijnym.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.35 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 64.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
80.00 zł litres.pl
mobi epub
67.23 zł ebuczek.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
64.00 zł ibuk.pl
pdf
66.40 zł vagabook.pl
pdf
68.00 zł zinamon.pl
pdf
71.20 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Wartości młodych katolików regionu konińskiego. Studium katechetyczno-pastoralne na przykładzie wybranych szkół ponadgimnazjalnych regionu konińskiego"