ISBN:9788323125990

Wartości młodych katolików regionu konińskiego. Studium katechetyczno-pastoralne na przykładzie wybranych szkół ponadgimnazjalnych regionu konińskiego

Autor: Kazimierz Skoczylas

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Przemiany życia społecznego dokonujące się na przełomie wieków w naszej Ojczyźnie oddziałują na życie religijne. Procesy społeczne dokonują się z różną intensywnością w różnych środowiskach. One mają znaczenie także dla kształtującej się religijności młodego pokolenia Polaków. Kształt życia religijnego zależy od działalności duszpasterskiej Kościoła, intensywności życia religijnego w rodzinie oraz różnych form pogłębiania formacji religijnej proponowanych przez działające we wspólnocie Kościoła grupy i ruchy religijne. Wychowanie religijne podejmowane przez Kościół katolicki wymaga ciągłego rozpoznawania stanu religijności. Takim przedstawieniem stanu religijności młodego pokolenia jest publikacja Wartości młodych katolików regionu konińskiego. Jej lektura zaznajamia czytelnika z kondycją religijną i moralną młodzieży ponadgimnazjalnej rejonu konińskiego. Daje ona szeroką panoramę stosunku badanej młodzieży do wartości ostatecznych, religijnych, moralnych i podstawowych. Przedstawia to na tle przemian dokonujących się w tym rejonie. Może stanowić cenną pomoc zarówno dla nauczycieli religii szkół średnich jak i wszystkich osób interesujących się wychowaniem religijnym.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.34 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 62.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
67.23 zł ebuczek.pl
pdf
od 8.00 zł
(dostęp online)
62.40 zł ibuk.pl
pdf
68.00 zł zinamon.pl
pdf
80.00 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Wartości młodych katolików regionu konińskiego. Studium katechetyczno-pastoralne na przykładzie wybranych szkół ponadgimnazjalnych regionu konińskiego"