ISBN:9788323135791

Interaktywny przewodnik po miejscach pamięci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Publikacja ta odnosząc się do trzydziestu sześciu uporządkowanych alfabetycznie miejsc pamięci UMK: pomników, tablic pamiątkowych oraz audytoriów, sal, instytutów, biur czy collegiów nazwanych imieniem określonych osób, ma zainspirować czytelników do formułowania własnych/indywidualnych zestawień miejsc pamięci toruńskiej uczelni. Powstała ona, aby przywrócić pamięć miejscom pamięci UMK – zdjąć z nich” obowiązek pamiętania”, tzn. sprawić, by nie musiały pamiętać za własnych odbiorców, ale stanowiły dla nich przyczynek do własnych analiz, refleksji, poszukiwań, nadawania subiektywnych znaczeń i konstruowania tożsamości akademickiej.

Aby zrealizować tak sformułowane cele i ułatwić czytelnikowi refleksyjne poznawanie UMK, w książce zrezygnowano ze szczegółowych opisów wyglądu materialnych miejsc pamięci tej uczelni. Skupiono się natomiast na zaprezentowaniu (częstokroć niedostępnego w tych miejscach) usystematyzowanego zasobu podstawowych informacji dotyczących upamiętnianych przez nie osób czy wydarzeń.

Walorem prezentowanej publikacji jest jej interaktywność. Zeskanowanie zamieszczonych na jej łamach kodów QR4 umożliwi przejście do określonych stron internetowych, w tym portalu Studenci wobec miejsc pamięci UMK, gdzie czytelnik może nie tylko uzyskać dostęp do dodatkowych materiałów zawierających informacje na temat konkretnych postaci/wydarzeń związanych z historią toruńskiej uczelni, ale również podzielić się z innymi osobami swoimi przemyśleniami, opiniami czy uwagami dotyczącymi miejsc pamięci UMK.

Poza treściami odnoszącymi się do określonych miejsc pamięci UMK, a także mapy prezentującej ich lokalizacje, pozycja zawiera także bibliografię, spis ilustracji oraz noty dotyczące autorów zamieszczonych w niej tekstów.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 9.60 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
12.00 zł litres.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
9.60 zł ibuk.pl
pdf
10.20 zł vagabook.pl
pdf
10.20 zł zinamon.pl
pdf
10.68 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Interaktywny przewodnik po miejscach pamięci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu"