ISBN:9788323137740

Świętość jako zadanie dla każdego chrześcijanina

Autor: Ireneusz Werbiński

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Niniejsza publikacja ukazuje świętość, która bierze swój początek w Bogu i jest ukierunkowana ku człowiekowi. Najkonkretniej została zobrazowana w osobie Jezusa. Pełne jej podobieństwo jaśnieje w osobach świętych, którzy z wielką gorliwością naśladowali życie Chrystusa. Autorowi nie chodziło o przedstawianie żadnych teorii na temat świętości, ale ukazanie organicznej jedności między życiem i świętością, podobnie jak kiedyś sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki w formie krzyża ukazał organiczną więź między światłem i życiem.

Zapoznając się z treścią publikacji, czytelnik zauważy, że obraz świętości ukazany w niej, jest tradycyjny – wydobyty z Ewangelii i Tradycji Kościoła – a zarazem nowy, dostosowany do współczesnych znaków czasu. Przede wszystkim jest to obraz bardzo bliski życiu i bogaty w swych propozycjach.

Książka mówi o różnych indywidualnych drogach do świętości, wymagających odpowiedniej pedagogiki świętości, która zdolna jest dostosować się do rytmu poszczególnych osób. W tej pedagogice należy wykorzystać bogactwo tradycyjnych metod pomocy indywidualnej i grupowej oraz nowe formy udostępnione przez stowarzyszenia i ruchy uznane przez Kościół.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 17.82 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
18.91 zł ebuczek.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
17.82 zł ibuk.pl
pdf
18.70 zł zinamon.pl
pdf
19.58 zł swiatebookow.pl
pdf
22.00 zł litres.pl

Ireneusz Werbiński - inne e-booki

E-booki podobne do "Świętość jako zadanie dla każdego chrześcijanina"