ISBN:9788323140641

Kształcenie pielęgniarek. Studia pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo w kontekście standardów kształcenia i akredytacji resortowej

Autor: Mariola Głowacka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Pielęgniarstwo należy do grupy zawodów regulowanych, co oznacza, że jego wykonywanie jest określone przepisami prawa, w tym przypadku europejskiego i polskiego. Dla uzyskania pożądanych przez rynek pracy kwalifikacji zawodowych konieczne okazuje się zapewnienie odpowiedniego poziomu pielęgniarskiej edukacji przeddyplomowej przede wszystkim w ramach studiów pierwszego stopnia jako bazowych do dalszego doskonalenia zawodowego. Dlatego niezbędne jest monitorowanie poziomu jakości kształcenia na kierunku pielęgniarstwo w odniesieniu do obowiązujących standardów z wykorzystaniem narzędzia akredytacji zewnętrznej. Pielęgniarstwo i położnictwo są jedynymi kierunkami studiów w Polsce i Europie podlegającymi podwójnej akredytacji, tj. Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) i Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych (KRASzPiP).

Prezentowana rozprawa jest pierwszą publikacją na rynku polskim i europejskim podejmującą tematykę szczegółowej analizy jakości kształcenia na kierunku pielęgniarstwo na poziomie studiów pierwszego stopnia w odniesieniu do obowiązujących standardów kształcenia i akredytacji resortowej. Stanowi efekt pionierskiego zamierzenia badawczego ukazującego wieloaspektowość uwarunkowań tego kształcenia, a w szczególności czynników determinujących jego jakość.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 21.75 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24.74 zł ebuczek.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
21.75 zł ibuk.pl
pdf
24.60 zł zinamon.pl
pdf
29.00 zł swiatebookow.pl

Mariola Głowacka - inne e-booki

E-booki podobne do "Kształcenie pielęgniarek. Studia pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo w kontekście standardów kształcenia i akredytacji resortowej"