ISBN:9788323145660

Realizacja zadań i funkcji zarządcy drogi publicznej przez przedsiębiorców w prawie polskim. Studium administracyjnoprawne

Autor: Łukasz Maszewski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

W monografii obszernej analizie poddano niezwykle aktualne zagadnienia związane z realizacją przez zarządców dróg publicznych zadań z zakresu budowy i utrzymania tych dróg z udziałem przedsiębiorców, w tym w trybie zamówień publicznych, koncesji na roboty budowlane lub usługi i partnerstwa publiczno-prywatnego. Rozważania dotyczą także powierzania funkcji zarządcy drogi publicznej spółkom autostradowym oraz drogowym spółkom specjalnego przeznaczenia. Osią badań, których wyniki zostały zaprezentowane w rozprawie, jest publicznoprawny status dróg publicznych w Polsce, stąd omówiono w niej również problematykę powszechnego dostępu do tych dróg i ich własności oraz scharakteryzowano organy administracji drogowej. Szczegółowo przeanalizowano zadania zarządców dróg publicznych realizowane zarówno na etapie budowy, jak i utrzymania tych obiektów budowlanych, do których należą przede wszystkim: organizacja finansowania inwestycji drogowych, pełnienie funkcji inwestora drogi publicznej, pobór opłat drogowych czy ochrona dróg publicznych. Szczególną uwagę zwrócono na zadania realizowane z wykorzystaniem władczych form działania (sfera imperium).

Książka jest adresowana zarówno do osób zajmujących się problematyką dróg publicznych od strony teoretycznoprawnej, jak i praktyków, w tym do osób odpowiadających za zarządzanie drogami publicznymi (krajowymi i samorządowymi), pracowników urzędów obsługujących organy administracji publicznej oraz sędziów sądów administracyjnych orzekających w sprawach z zakresu dróg publicznych, a także do przedsiębiorców nawiązujących współpracę z organami administracji drogowej.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 28.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
33.90 zł ebuczek.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
28.40 zł ibuk.pl
pdf
28.80 zł litres.pl
pdf
33.57 zł gandalf.com.pl
pdf
34.00 zł zinamon.pl
pdf
35.60 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Realizacja zadań i funkcji zarządcy drogi publicznej przez przedsiębiorców w prawie polskim. Studium administracyjnoprawne"