ISBN:9788323510123

Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy, tom 8. Tereny wcielone do Rzeszy: Okręg Rzeszy Gdańsk-Prusy Zachodnie, rejencja ciechanowska, Górny Śląsk

Autor: Magdalena Siek

Wydawnictwo: Uniwersytet Warszawski

Tom zawiera relacje dokumentujące życie Żydów na terenach wcielonych do Rzeszy: w Okręgu Rzeszy Gdańsk-Prusy Zachodnie, rejencji ciechanowskiej i na Górnym Śląsku. Zamieszczono w nim przekazy uchodźców zmuszonych do opuszczenia swoich domów w pierwszych tygodniach wojny oraz osób objętych akcją koncentracji Żydów w większych ośrodkach na terenach należących do Rzeszy i przesiedlania ich do Generalnego Gubernatorstwa. Większość opisów dotyczy okresu od pierwszych dni wojny do lutego i marca 1941 r. Wiele dokumentów zawiera spotkać wspomnienia sięgające okresu przedwojennego, krótkie szkice z historii opisywanych miast czy relacje z przygotowań do wojny.

Do papierowej wersji książki dołączona jest płyta zawierająca zeskanowane oryginały opublikowanych dokumentów.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 10.08 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
10.58 zł ebuczek.pl
pdf
10.08 zł litres.pl
pdf
od 9.50 zł
(dla stałych klientów)
10.56 zł ebookpoint.pl
pdf
10.80 zł zinamon.pl
pdf
  7.20 zł
w programie Nexto Premium
11.16 zł nexto.pl
pdf
12.00 zł virtualo.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
12.00 zł ibuk.pl

Magdalena Siek - inne e-booki

E-booki podobne do "Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy, tom 8. Tereny wcielone do Rzeszy: Okręg Rzeszy Gdańsk-Prusy Zachodnie, rejencja ciechanowska, Górny Śląsk"