ISBN:9788323514138

Przejdź na ciemną stronę nocy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego

Książka jest pokłosiem I Ogólnopolskiej Konferencji na temat zanieczyszczenia świetlnego w podejściu interdyscyplinarnym (astronomicznym, ekologicznym, edukacyjnym i infrastrukturalnym), która odbyła się na Uniwersytecie Warszawskim w 2013 roku.

Teksty zostały podzielone na trzy bloki tematyczne. Pierwszy służy wyjaśnieniu znaczenia światła i zdefiniowaniu zjawiska zanieczyszczenia świetlnego wraz z opisem metod jego pomiaru. Drugi ukazuje wpływ zanieczyszczenia świetlnego na organizmy żywe: autorzy analizują ekologiczne i biologiczne konsekwencje tego zjawiska dla roślin i zwierząt oraz wskazują istotne zmiany w fizjologii i zachowaniu organizmów oraz proponują konkretne rozwiązania. Trzeci omawia korzyści związane z zakładaniem tzw. parków ciemnego (gwiaździstego) nieba.

Publikacja adresowana jest do studentów i pracowników naukowych wydziałów astronomii i ochrony środowiska oraz miłośników astronomii i ekologii, a także do osób zatrudnionych w instytucjach odpowiedzialnych za ochronę środowiska i rozwój infrastruktury technicznej oraz w organach samorządowych.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 23.98 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
24.19 zł litres.pl
pdf
od 21.58 zł
(dla stałych klientów)
23.98 zł ebookpoint.pl
pdf
24.48 zł vagabook.pl
pdf
25.90 zł zinamon.pl
pdf
27.36 zł swiatebookow.pl
pdf
  17.28 zł
w programie Nexto Premium
28.80 zł nexto.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
28.80 zł ibuk.pl
pdf
28.80 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Przejdź na ciemną stronę nocy"