Kultury kontestacji

Wydawnictwo: Uniwersytet Warszawski

Tematem tekstów jest problematyka obecności dziedzictwa klasycznej kontrkultury we współczesności, a zwłaszcza w nowych ruchach społecznego sprzeciwu oraz innych wariantach kontestacji kultury dominującej.

Książka jest skierowana do wszystkich zainteresowanych społeczno-kulturowymi wymiarami kontestacji, nowymi ruchami społecznego sprzeciwu oraz szeroko pojmowaną kontrkulturą.

Autorzy podejmują próbę odpowiedzi na następujące pytania: - Czy komponenty charakterystyczne dla ruchów klasycznej kontrkultury odgrywają istotną rolę w realiach ponowoczesnych? - Czy można zasadnie twierdzić, że wyczerpuje się model społeczeństwa oparty na wzroście i postępie ekonomicznym? - Czy prawdziwe są tezy o kryzysie ekonomicznym, politycznym i kulturowym, którego przejawem jest słabnący brak motywacji do angażowania się na rzecz wspólnoty, a także postępująca erozja sfery publicznej – naturalnej przestrzeni działania ruchów społecznych? - Czy wreszcie, jak twierdzą niektórzy, nastąpił współcześnie całkowity niemal zanik myślenia utopijnego i ideologicznego, tak charakterystycznego dla kontrkultury lat 60.?

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 17,82 zł
(dla stałych klientów)
19,80 zł ebookpoint.pl
pdf
20,18 zł vagabook.pl
pdf
20,88 zł ravelo.pl
pdf
20,90 zł zinamon.pl
pdf
22,04 zł swiatebookow.pl
pdf
  13,92 zł
w programie Nexto Premium
22,04 zł nexto.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
23,20 zł ibuk.pl
pdf
23,20 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Kultury kontestacji"