ISBN:9788323519263

Zoologia. Różnorodność i pokrewieństwa zwierząt

Autor: Jerzy Dzik

Wydawnictwo: Uniwersytet Warszawski

Nowoczesny podręcznik zoologii kondensujący w czternastu rozdziałach wiedzę na temat całego świata zwierzęcego w perspektywie ewolucyjnej. Omówienie poszczególnych grup pierwotniaków, bezkręgowców i kręgowców uwzględnia nie tylko dane anatomiczne, ale również bogate już obecnie dane molekularne.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć podręcznik ten rewiduje obowiązujące do niedawna poglądy o pokrewieństwach niektórych linii rodowych w królestwie zwierząt. Zwięzły wykład uzupełniają liczne barwne plansze prezentujące powiązania ewolucyjne wymarłych i żyjących dzisiaj grup organizmów i nabywanie przez nie rozmaitych cech stanowiących przystosowania do aktualnie panujących w rozmaitych epokach i siedliskach warunków środowiska.

Znakomite źródło wiedzy dla studentów kierunków przyrodniczych wszystkich wyższych uczelni, a także uczniów szkół średnich i nauczycieli przyrody i biologii szkół wszystkich stopni.

Książka zawiera: • zwięzłą charakterystykę poszczególnych grup zwierząt, • syntezę danych molekularnych i paleontologicznych, • 220 kolorowych plansz obrazujących różnorodność anatomii i morfologii, • drzewa rodowe prezentujące przebieg ewolucji świata zwierzęcego, • uproszczoną linneuszowską systematykę królestwa zwierząt i pokrewnych organizmów.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 28.26 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 25.43 zł
(dla stałych klientów)
28.26 zł ebookpoint.pl
pdf
29.30 zł gandalf.com.pl
pdf
29.33 zł ebuczek.pl
pdf
31.10 zł zinamon.pl
pdf
  20.70 zł
w programie Nexto Premium
32.09 zł nexto.pl
pdf
34.50 zł swiatebookow.pl
pdf
34.50 zł virtualo.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
34.50 zł ibuk.pl

Jerzy Dzik - inne e-booki

E-booki podobne do "Zoologia. Różnorodność i pokrewieństwa zwierząt"