Zoologia. Różnorodność i pokrewieństwa zwierząt

Autor: Jerzy Dzik

Wydawnictwo: Uniwersytet Warszawski

Nowoczesny podręcznik zoologii kondensujący w czternastu rozdziałach wiedzę na temat całego świata zwierzęcego w perspektywie ewolucyjnej. Omówienie poszczególnych grup pierwotniaków, bezkręgowców i kręgowców uwzględnia nie tylko dane anatomiczne, ale również bogate już obecnie dane molekularne.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć podręcznik ten rewiduje obowiązujące do niedawna poglądy o pokrewieństwach niektórych linii rodowych w królestwie zwierząt. Zwięzły wykład uzupełniają liczne barwne plansze prezentujące powiązania ewolucyjne wymarłych i żyjących dzisiaj grup organizmów i nabywanie przez nie rozmaitych cech stanowiących przystosowania do aktualnie panujących w rozmaitych epokach i siedliskach warunków środowiska.

Znakomite źródło wiedzy dla studentów kierunków przyrodniczych wszystkich wyższych uczelni, a także uczniów szkół średnich i nauczycieli przyrody i biologii szkół wszystkich stopni.

Książka zawiera: • zwięzłą charakterystykę poszczególnych grup zwierząt, • syntezę danych molekularnych i paleontologicznych, • 220 kolorowych plansz obrazujących różnorodność anatomii i morfologii, • drzewa rodowe prezentujące przebieg ewolucji świata zwierzęcego, • uproszczoną linneuszowską systematykę królestwa zwierząt i pokrewnych organizmów.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 44,16

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 39,74 zł
(dla stałych klientów)
44,16 zł ebookpoint.pl
pdf
49,70 zł zinamon.pl
pdf
52,44 zł swiatebookow.pl
pdf
  33,12 zł
w programie Nexto Premium
52,44 zł nexto.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
52,44 zł ibuk.pl
pdf
55,20 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Zoologia. Różnorodność i pokrewieństwa zwierząt"