Ku społeczeństwu obywatelskiemu

Autor: Alicja Kulecka

Wydawnictwo: Uniwersytet Warszawski

Stron: 304

Opłacalność: 9.14 zł/100 stron

Publikacja stanowi próbę odpowiedzi na pytanie, czy na wydarzenia roku 1863 można spojrzeć nie z perspektywy klęski powstania, a w kontekście rozwoju idei społeczeństwa obywatelskiego oraz jej zastosowania w praktyce na ziemiach polskich. Jedną z kluczowych przyczyn podjęcia decyzji o wybuchu powstania styczniowego było przekonanie, że społeczeństwo stanowi strukturę zdolną do samodzielnego odzyskania niepodległości na drodze walki zbrojnej.

Doświadczenia lat 1861–1864 stanowiły zatem próbę realizacji idei społeczeństwa obywatelskiego skupionego wokół prowadzonej walki o niepodległość, co więcej – społeczeństwa eksperymentującego, poszukującego coraz bardziej efektywnych działań zmierzających do osiągnięcia celu.

Publikacja porusza temat, który dotąd nie był kompleksowo opracowany w literaturze przedmiotu. Autorka, prezentując model społeczeństwa obywatelskiego, jaki pojawiał się w ideologii i programach politycznych owego czasu, pokazuje też strategie jego realizacji i rolę, którą miał pełnić w odzyskaniu własnej państwowości.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 27,79

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 25,01 zł
(dla stałych klientów)
27,79 zł ebookpoint.pl
pdf
29,50 zł zinamon.pl
pdf
29,52 zł ravelo.pl
pdf
31,16 zł swiatebookow.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
31,16 zł ibuk.pl
pdf
  19,68 zł
w programie Nexto Premium
31,16 zł nexto.pl
pdf
32,80 zł virtualo.pl

Alicja Kulecka - inne e-booki

E-booki podobne do "Ku społeczeństwu obywatelskiemu"