Korzyści z zatrudnienia

Autor: Tomasz Gajderowicz

Wydawnictwo: Uniwersytet Warszawski

Książka jest kompleksowym opracowaniem kryteriów decyzji o podejmowaniu i utrzymaniu zatrudnienia – fundamentalnej dla funkcjonowania rynku pracy oraz kluczowej dla zrozumienia skomplikowanego układu powiązań między pracodawcą a pracobiorcą. Modelowanie preferencji pracowników w zakresie użyteczności płynącej z zatrudnienia stanowi uzupełnienie luki w pojmowaniu natury substytucji pomiędzy szeroko definiowanymi korzyściami z podjęcia pracy.

W badaniach opisanych w książce Autor dokonał adaptacji metody wyboru warunkowego (DCE) do analizy decyzji dotyczących podjęcia zatrudnienia. Dzięki takiemu podejściu uzyskał oszacowania parametrów funkcji użyteczności związanej z cechami pracy oraz precyzyjną wycenę (skłonność do zapłaty) za poszczególne poziomy atrybutów.

Konstrukcja badania pozwoliła także na analizę wysokości płac progowych w zależności od cech ofert pracy. Uzyskane wyniki wskazują na możliwość realnej poprawy efektywności istniejących kontraktów na rynku pracy za pomocą praktycznej implementacji prezentowanych narzędzi.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 22,40

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 20,16 zł
(dla stałych klientów)
22,40 zł ebookpoint.pl
pdf
25,20 zł zinamon.pl
pdf
  16,80 zł
w programie Nexto Premium
26,60 zł nexto.pl
pdf
26,60 zł swiatebookow.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
26,60 zł ibuk.pl
pdf
28,00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Korzyści z zatrudnienia"