Bursztyn w Polsce i na świecie

Autor: Barbara Kosmowska-Ceranowicz

Wydawnictwo: Uniwersytet Warszawski

Dwujęzyczna, kolorowa publikacja prezentująca urodę, dzieje i szczególne właściwości bursztynu, uwzględniająca najnowszą literaturę przedmiotu. Dzięki bogactwie informacji książka ta może służyć jako podręcznik dla studentów oraz pracowników naukowych wydziałów nauk o ziemi na uniwersytetach oraz wyższych uczelniach technicznych.

Pisana w sposób prosty i przystępny adresowana jest również do osób związanych zawodowo z obróbką żywic kopalnych oraz licznego grona miłośników tego szczególnego minerału, cieszącego się w naszym kraju wyjątkową popularnością. Omawia genezę, występowanie, nazewnictwo i obróbkę sukcynitu i innych żywic kopalnych w perspektywie światowej, historię ich obecności w naszej kulturze i związane z nimi tradycje, a także badania zawartego w kopalnych żywicach materiału organicznego.

Ostatnią część publikacji poświęcono prezentacji najciekawszych ośrodków związanych z bursztynem i jego kolekcjami. Autorka proponuje polski turystyczny szlak bursztynowy, przedstawiając równocześnie takie szlaki istniejące w naszych krajach sąsiednich.

Prof. dr hab. Barbara Kosmowska-Ceranowicz za tę książkę otrzymała Złotą Różę – nagrodę za najlepszą polską książkę popularyzującą naukę. Nagroda została wręczona 21 września 2012 roku podczas uroczystego otwarcia XVI Festiwalu Nauki.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 44,16

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 39,74 zł
(dla stałych klientów)
44,16 zł ebookpoint.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
46,92 zł ibuk.pl
pdf
49,68 zł ravelo.pl
pdf
52,44 zł swiatebookow.pl
pdf
  33,12 zł
w programie Nexto Premium
52,44 zł nexto.pl
pdf
55,20 zł virtualo.pl

Barbara Kosmowska-Ceranowicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Bursztyn w Polsce i na świecie"