ISBN:9788323526872

Jak napisać pracę dyplomową

Autor: Umberto Eco

Wydawnictwo: Uniwersytet Warszawski

Książka Umberto Eco, włoskiego semiotyka i estetyka, profesora wielu uniwersytetów (m.in. we Florencji i Bolonii), została pomyślana jako poradnik dla studentów przystępujących do pisania pracy magisterskiej. Autor przedstawia kolejne fazy powstawania pracy, począwszy od wyboru promotora i sformułowania tematu, przez budowanie warsztatu pracy (kwerendy biblioteczne, sporządzanie notatek spełniających różne funkcje), układanie wstępnego planu pracy, wykorzystywanie zebranego materiału, stosowanie argumentacji i dowodzenia, aż po ostateczną redakcję tekstu oraz opatrywanie go przypisami, aneksami i bibliografią końcową.

Pisanie pracy dyplomowej, niezależnie od jej tematu, jest traktowane przez Eco jako szkoła metodyki i zdobywania umiejętności, które mogą się okazać przydatne w późniejszym życiu zawodowym. Uczy zatem porządkowania własnych myśli i znalezionych informacji, pozwala wypracować metodę pracy.

Prostota i swoboda języka sprawiają, że książka spełnia funkcję poradnika dla studentów przygotowujących się do pisania pracy licencjackiej, innej pracy dyplomowej czy też naukowej (jak artykuły, recenzje).

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 19.52 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 18.38 zł
(dla stałych klientów)
20.42 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
23.80 zł ibuk.pl
mobi epub
19.52 zł litres.pl
pdf
19.75 zł vagabook.pl
pdf
20.41 zł ebuczek.pl
mobi
21.40 zł zinamon.pl
epub
21.40 zł zinamon.pl
pdf
21.40 zł zinamon.pl

Umberto Eco - inne e-booki

E-booki podobne do "Jak napisać pracę dyplomową"