Biologia, czyli sens życia

Autor: Jerzy Dzik

Wydawnictwo: Uniwersytet Warszawski

Stron: 174

Opłacalność: 17.92 zł/100 stron

Zwięzłe wprowadzenie do najnowszej wiedzy o świecie istot żywych, uwypuklające powiązania biologii z fizyką, chemią, geologią i szeroko pojętą humanistyką.

Autor, odpowiadając na fundamentalne pytania dzisiejszej nauki, opisuje zjawisko życia na coraz wyższych poziomach organizacji: od powstawania najwcześniejszych form życia biologicznego, przez budowę i działanie komórek, rozwój, anatomię i funkcjonowanie organizmów wielokomórkowych, po wyjątkowe związki między organizmami jak symbioza i altruizm oraz pozycję człowieka w przyrodzie.

Bogato ilustrowana książka, napisana przejrzystym, wolnym od naukowego żargonu językiem jest znakomitą pomocą dla studentów pierwszych lat wszystkich wyższych uczelni przyrodniczych, a także uczniów i nauczycieli szkół średnich. Wspaniała lektura dla wszystkich zafascynowanych bogactwem życia na Ziemi.

Książka opisuje: * komórki – osobniki – ekosystemy: organizacja i współistnienie, * geny i genomy: programy działania organizmów, * płeć: przyczyny i konsekwencje jej istnienia, * ewolucja: różnorodność, złożoność i uproszczenia żywego świata, * człowiek: wytwór i zaprzeczenie przyrody.

Książka opisuje: komórki – osobniki – ekosystemy: organizacja i współistnienie, geny i genomy: programy działania organizmów, płeć: przyczyny i konsekwencje jej istnienia, ewolucja: różnorodność, złożoność i uproszczenia żywego świata, człowiek: wytwór i zaprzeczenie przyrody.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 31,18

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 28,06 zł
(dla stałych klientów)
31,18 zł ebookpoint.pl
pdf
31,28 zł gandalf.com.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
33,32 zł ibuk.pl
pdf
35,28 zł ravelo.pl
pdf
35,30 zł zinamon.pl
pdf
37,24 zł swiatebookow.pl
pdf
  23,52 zł
w programie Nexto Premium
37,24 zł nexto.pl
pdf
39,20 zł virtualo.pl

Jerzy Dzik - inne e-booki

E-booki podobne do "Biologia, czyli sens życia"