ISBN:9788323536581

Analekta

Autor: Konfucjusz

Wydawnictwo: Uniwersytet Warszawski

Autor prezentuje różne aspekty pojęcia Maat – kluczowego w kulturze starożytnego Egiptu. Nie da się go przełożyć na współczesne języki jednym terminem. Można je przybliżyć, używając określeń: prawda, sprawiedliwość, prawo, porządek, mądrość, szczerość.

Starożytni Egipcjanie postrzegali Maat jako zasadę, która leży u podstaw nie tylko ziemskiej rzeczywistości, lecz także porządku kosmicznego. Maat odnosi się bowiem zarówno do reguł obowiązujących w relacjach międzyludzkich, jak i do sprawiedliwości realizowanej po śmierci na Sądzie Zmarłych, ale też do ładu, który wyłania się z chaosu podczas stwarzania świata przez boga-Słońce oraz do porządku państwowego utrzymywanego dzięki prawodawstwu przez króla – ziemski obraz bóstwa.

Książka jest cenną pomocą dydaktyczną i pasjonującą lekturą dla archeologów, egiptologów, etnologów, filozofów, historyków i kulturoznawców.

Different aspects of Maat, a key concept in ancient Egyptian culture – translated as truth, justice, law, order, wisdom, honesty. Ancient Egyptians considered Maat to be the foundation of both the earthly world and cosmic harmony. The author analyses the notion of Maat found in ancient texts: in wisdom literature (the so called Instructions), in funeral autobiographical inscriptions, in other texts connected with the dead, in hymns to the Sun-god and in other royal inscriptions.

Najlepsza cena: Septem
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 8.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
8.00 zł septem.pl
mobi epub pdf
od 7.20 zł
(dla stałych klientów)
8.00 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
10.00 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
10.05 zł gandalf.com.pl
mobi epub
10.00 zł litres.pl
mobi epub
10.40 zł empik.pl
mobi
9.00 zł zinamon.pl
epub
9.00 zł zinamon.pl
pdf
9.00 zł zinamon.pl
pdf
  6.00 zł
w programie Nexto Premium
9.30 zł nexto.pl
pdf
10.00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Analekta"