ISBN:9788323540052

Pamięć zbiorowa, pojednanie i stosunki międzynarodowe

Autor: Nicolas Maslowski, Andrzej Szeptycki

Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego

Pamięć zbiorowa stanowi od kilkudziesięciu lat ważny przedmiot zainteresowania nauk społecznych, zarazem jednak problematyka roli pamięci w stosunkach międzynarodowych nie była do tej pory przedmiotem pogłębionych i wszechstronnych badań. Niniejsza publikacja, powstała z udziałem czołowych polskich i francuskich specjalistów, ma na celu wypełnienie tej luki.

Kamieniem węgielnym refleksji na temat pamięci w stosunkach międzynarodowych pozostaje Holokaust, a w bardziej ograniczonym zakresie – również inne zbrodnie o charakterze czystek etnicznych i ludobójstwa dokonane w XX wieku. Drugą – po zbrodniach – kategorią zasługującą na uwagę jest pojednanie i sposoby jego realizacji. Kolejny ważny obszar badawczy to rola wspomnień historycznych – zarówno pozytywnych (sentymenty), jak i negatywnych (rozczarowania) – w polityce zagranicznej.

Ostatnią istotną kategorią jest problematyka migrantów, którzy żyją pomiędzy starą a nową ojczyzną, uważając się za kustoszy pamięci tej pierwszej – zwłaszcza gdy ojczysty kraj znajduje się pod obcą dominacją lub nieakceptowanymi autorytarnymi rządami.

The book is devoted to the role of memory in international relations. The point of departure for this reflection is the Holocaust, and to some extent also other crimes resembling ethnic cleansing and 20th-century homicide. The book concerns also other topics, such as reconciliation and ways of achieving it, the role of historical memories, the issues of migrants living between the old and the new homeland.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 16.24 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 14.62 zł
(dla stałych klientów)
16.24 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
16.85 zł vagabook.pl
mobi epub pdf
18.07 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
18.29 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
  12.18 zł
w programie Nexto Premium
18.88 zł nexto.pl
mobi epub pdf
20.30 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
20.30 zł ibuk.pl
mobi epub
16.65 zł litres.pl
mobi
18.30 zł zinamon.pl
epub
18.30 zł zinamon.pl
pdf
18.30 zł zinamon.pl

Andrzej Szeptycki - inne e-booki

E-booki podobne do "Pamięć zbiorowa, pojednanie i stosunki międzynarodowe"