ISBN:9788323540366

Miłość a pedagogika

Wydawnictwo: Uniwersytet Warszawski

Stron: 288

Opłacalność: 7.97 zł/100 stron

Autorzy podejmują temat miłości w odniesieniu do szeroko rozumianej pedagogiki w rozmaitych aspektach – to wielogłos pochodzący z wielu obszarów naukowych. Cechuje ich wielobarwność światopoglądowa i różny poziom wrażliwości, ale wszyscy są przekonani, że miłość w kontekście pedagogicznym to zagadnienie doniosłe, którym należy się zajmować. Zróżnicowanie ujęć tego zagadnienia oraz postaw i poglądów sprawia, że w prezentowanej monografii czytelnik znajdzie treści, które go zainteresują i zainspirują w odniesieniu zarówno do badań naukowych, jak i pedagogicznej (edukacyjnej, wychowawczej) działalności praktycznej.

Tom otwiera wprowadzenie czytelników w najważniejsze dyskusje dotyczące pojęcia miłości. W pierwszej części zawarto artykuły, w których z kunsztem i właściwą humanistyce finezją zostało omówione znaczenie tego pojęcia, a także – na podstawie badań – zaprezentowane społeczne funkcjonowanie miłości. Część druga to zbiór tekstów ukazujących miłość w różnych kontekstach kulturowych, oddający zróżnicowanie i bogactwo inspiracji, które wiążą się z problematyką miłości. Takie ujęcie pozwala na dobre przygotowanie do rozważań ściśle pedagogicznych z części trzeciej. Autorzy próbują uchwycić w niej bowiem niezwykłość fenomenu miłości w doświadczeniu pedagogicznym.

The authors cover the subject of love as related to broadly defined pedagogy in its different aspects. Thanks to the varied approaches to the issue, as well as different attitudes and beliefs, readers can find in this monograph content that will interest them and inspire both academic research and pedagogic practice (education, upbringing).

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 22.96 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 20.66 zł
(dla stałych klientów)
22.96 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
23.82 zł vagabook.pl
mobi epub pdf
25.54 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
25.54 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
25.58 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
  17.22 zł
w programie Nexto Premium
26.69 zł nexto.pl
mobi epub pdf
28.70 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
28.70 zł ibuk.pl
mobi epub
23.53 zł litres.pl
mobi
25.80 zł zinamon.pl
epub
25.80 zł zinamon.pl
pdf
25.80 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Miłość a pedagogika"