ISBN:9788323543053

Odczyty w Castel Gandolfo

Autor: Krzysztof Maurin

Wydawnictwo: Uniwersytet Warszawski

Pierwszy tom z 3-częściowej serii prac prof. Krzysztofa Maurina – wybitnego fizyka, twórcy polskiej szkoły fizyki matematycznej, a zarazem filozofa i myśliciela – zawiera 3 artykuły wcześniej opublikowane w czasopismach naukowych: • Matematyka jako język i sztuka • Logos (język) i jego rola kosmotwórcza • Tradycja i postęp w nauce, filozofii, religii (zgodnie z zamysłem Autora podzielony w tym wydaniu na trzy części).

W kolejnych tomach znajdą się teksty napisane przez Autora do książek, których nie zdążył wydać, wybrane i przygotowane do druku przez uczniów i przyjaciół Profesora.

Wykłady monograficzne Krzysztofa Maurina, prowadzone od wczesnych lat 60-tych do przełomu XX i XXI wieku, stopniowo zmieniały charakter. Początkowo dotyczyły różnych działów matematyki, pełniąc funkcję edukacyjną dla jego uczniów i młodych współpracowników. Później obejmowały znacznie szerszą tematykę, uwzględniając teologię i filozofię, uprawiane przez Autora we własnym oryginalnym stylu. Związane z nimi seminarium „Układy Otwarte” odbywa się do dzisiaj.

Krzysztof Maurin pozostawił liczne teksty swoich wystąpień (kompletne lub tylko w postaci bardziej lub mniej rozproszonych notatek) – także takich, które nigdy nie zostały wygłoszone. Wybór tych materiałów ukaże się, zgodnie z zamierzeniem Autora, w 3 tomach.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 15.83 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
15.83 zł litres.pl
pdf
16.85 zł vagabook.pl
pdf
od 15.21 zł
(dla stałych klientów)
16.90 zł ebookpoint.pl
pdf
16.90 zł helion.pl
pdf
17.50 zł ebuczek.pl
pdf
18.30 zł zinamon.pl
pdf
18.71 zł gandalf.com.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
20.30 zł ibuk.pl

Krzysztof Maurin - inne e-booki

E-booki podobne do "Odczyty w Castel Gandolfo"