ISBN:9788323543992

Archiwiści i historycy wobec państwa i społeczeństwa

Wydawnictwo: Uniwersytet Warszawski

Zainteresowanie przeszłością odgrywa istotną rolę w kształtowaniu mentalności współczesnych społeczeństw. Archiwiści i historycy są profesjonalnymi przewodnikami ułatwiającymi poruszanie się po bogactwie dziejów i ich materialnych reliktów przez poszczególne osoby, środowiska, zbiorowości zainteresowane czasami minionymi. Ich działalność umożliwia zaspokajanie różnych potrzeb intelektualnych odnoszących się do refleksji o przeszłości. Tradycyjne i nadal aktualne role historyków i archiwistów to badanie przeszłości z wykorzystaniem określonych metodologii i związanych z nimi metod, poszukiwanie i gromadzenie źródeł wiedzy o minionych dziejach, refleksje dotyczące ich wykorzystania, edukacja publiczna, ochrona dziedzictwa kulturowego, opracowywanie zasobu informacji o nim, udostępnianie i popularyzacja zarówno wiedzy historycznej, jak i wiadomości o dokumentach.

Celem tej publikacji jest ukazanie problemów wynikających z pełnienia przez historię i archiwistykę wielu ról społecznych. Służyć temu będzie prezentacja działalności poszczególnych środowisk, instytucji oraz osób tworzących różne formy narracji o przeszłości.

Artykuły zostały podzielone na 3 działy: 1. Środowiska i osobowości archiwistyki i historii w społeczeństwie, 2. Dobra kultury i archiwa oraz ich społeczne role, 3. Społeczeństwo w historiografii.

The collective publication aims to show problems arising from the fact that history and archivistics serve many social roles. Therefore, the book presents a comprehensive study of academic circles, institutions and people who create different forms of narrative concerning the past.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 19.66 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 18.39 zł
(dla stałych klientów)
20.43 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
22.43 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
22.71 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
25.20 zł ibuk.pl
mobi epub
19.66 zł litres.pl
mobi
22.70 zł zinamon.pl
epub
22.70 zł zinamon.pl
pdf
22.70 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Archiwiści i historycy wobec państwa i społeczeństwa"