ISBN:9788323894759

Prawo krwi

Autor: Tess Gerritsen

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Stron: 300

Opłacalność: 5.94 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

W wyniku niepowodzenia tajnej misji wojskowej zaginął walczący w Wietnamie pilot William Maitland. Dwie dekady później córka żołnierza wyrusza do Azji, by wyjaśnić, dlaczego mimo braku śladów katastrofy lotniczej, dowództwo w oficjalnym komunikacie uznało go za martwego.

William "Dziki Bill" Maitland brał udział w bardzo ryzykownej akcji wojsk amerykańskich przeprowadzanej nad wietnamską dżunglą. Gdy generał Joe Kistner, dowodzący misją, otrzymał raport o zaginięciu samolotu Air America, było dla niego jasne: Bill nie ma szans na przeżycie - dżungla chłonie wszystko.

Willy Maitland nigdy nie uwierzyła w śmierć zaginionego ojca. Wokół katastrofy samolotu nagromadziło się zbyt wiele pytań bez odpowiedzi. Dlaczego Williama Maitlanda uznano za zmarłego, skoro nie odnaleziono ciała? Kim był tajemniczy pasażer, którego istnieniu wszyscy zaprzeczają? Co stało się z jeszcze bardziej tajemniczym ładunkiem? I przede wszystkim: jak to możliwe, że samolot po prostu przepadł bez śladu?

Córka pilota nie może dłużej żyć w niepewności i dwadzieścia lat po katastrofie wyrusza sama do Azji, by odkryć prawdę o tragicznym locie ojca. Na miejscu uświadamia sobie, że rozpoczynając prywatne śledztwo, naraża się wpływowym i niebezpiecznym ludziom, którzy mają swoje powody, by prawda nie wyszła na jaw. Z ust generała Joe Kistnera, słyszy to, co słyszała przez całe życie: - To szukanie wiatru w polu, panno Maitland. Przecież pani wie, że ojciec nie żyje.

Gdy Willy widzi, że sama nie poradzi w rozwikłaniu tajemnicy sprzed lat, nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciąga do niej Guy Barnard, antropolog pracujący na zlecenie armii. Czas pokaże, czy będzie on potrafił ochronić ją przed śmiertelnym niebezpieczeństwem...

Prawo krwi to kolejna trzymająca w napięciu powieść mistrzyni suspensu Tess Gerritsen. Thriller jest pełen zaskakujących zwrotów akcji, scen mrożących krew w żyłach oraz charakterystycznych dla autorki wątków romansowych.

Tess Gerritsen - amerykańska autorka powieści sensacyjnych. Urodziła się w 1953 roku w Kalifornii. W 1979 roku ukończyła medycynę i rozpoczęła pracę lekarza w Honolulu na Hawajach. Pisanie zawsze było jej pasją. Pierwszą nagrodę za twórczość otrzymała, kiedy wzięła udział w konkursie na opowiadanie organizowanym przez magazyn "Honolulu". Od 1987 roku wydawnictwo Harlequin zaczęło publikować jej powieści sensacyjne z wątkiem romansowym. W 1996 roku został wydany jej pierwszy thriller medyczny. Książki autorki są przetłumaczone na 37 języków i regularnie trafiają na listy bestsellerów w USA i Europie. Do dzisiaj na świecie sprzedało się ponad 20 milionów egzemplarzy jej powieści.

Gerritsen jest również laureatką wielu nagród literackich, . RITA i Nero. Była nominowana do nagrody Edgar przyznawanej przez organizację Mystery Writers of America oraz nagrody Macavity. Na podstawie jej serii powieści detektywistycznych o policjantce Jane Rizzoli oraz lekarzu sądowym Maurze Islesie powstał serial pt. Rizzoli & Issles z udziałem Angie Harmon i Sashy Alexander. Twórczość autorki jest chwalona przez wielu znawców literatury. Magazyn "Weekly" nazwał ją "królową medycznego suspensu". W wolnych chwilach Gerritsen gra na skrzypcach i uprawia ogródek.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 17.82 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
17.82 zł gandalf.com.pl
mobi epub
17.99 zł empik.pl
mobi epub
18.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
18.16 zł litres.pl
mobi epub
18.39 zł swiatebookow.pl
mobi epub
18.39 zł ibuk.pl
mobi epub
  11.99 zł
w programie Nexto Premium
18.59 zł nexto.pl
mobi epub
19.09 zł vagabook.pl
mobi epub
19.73 zł ebuczek.pl
mobi epub
19.99 zł virtualo.pl
mobi epub
22.99 zł woblink.pl
mobi epub
23.00 zł publio.pl
mobi
20.70 zł zinamon.pl
epub
20.70 zł zinamon.pl

Tess Gerritsen - inne e-booki

E-booki podobne do "Prawo krwi"