ISBN:9788324034635

Pięć dni ze swastyką

Autor: Artur Baniewicz

Wydawnictwo: Znak

Stron: 624

Opłacalność: 5.05 zł/100 stron

Kryminał historyczny osadzony w realiach II Wojny Światowej, czyli rzeczywistości, która wydobywa z ludzi najbardziej zwierzęce instynkty.

Bohaterowie powieści nie dzielą się na dobrych i złych, do czego przywykliśmy w przypadku literatury wojennej, ale na złych i jeszcze gorszych.

Nie jest dobry były policjant Paweł Bujnicki, który we Lwowie, na zlecenia AK, wykonuje wyroki śmierci na konfidentach. Nie robi tego dla idei, ale z wyrachowania.

Nie jest dobry przełożony niemieckiego żandarma, zamordowanego we wsi pod Kielcami, stawiający Bujnickiemu ultimatum, w wyniku którego musi on podjąć współpracę ze swym śmiertelnym wrogiem.

Drogi obu mężczyzn splatają się w sytuacji gdy nad ludnością cywilną kielecczyzny wisi groźba krwawego odwetu a towarzyszy jej krucha nadzieja na uniknięcie zemsty. Bujnicki ma być tym, który pomoże Niemcom w wyjaśnieniu skomplikowanej zagadki śmierci ich żołnierza. Ma na to tylko pięć dni.

Herosi okazują się łajdakami, a zagrożenie przychodzi z najmniej spodziewanej strony. Intrygujący bohaterowie, skomplikowana tajemnica oraz dwie kobiety, czyli… podwójna dawka kłopotów. W tej książce nic nie jest oczywiste.

Kryminał Artura Baniewicza porwie zarówno fanów Jo Nesbø czy Zygmunta Miłoszewskiego, jak i czytelników powieści historycznych.

 

 

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 31.50 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
31.50 zł
(z kodem prom.)
31.50 zł woblink.pl

Artur Baniewicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Pięć dni ze swastyką"