ISBN:9788324034710

Żywe trupy. Prawdziwa historia zombie

Autor: Adam Węgłowski

Wydawnictwo: Znak

Opłacalność: 11.03 zł/100 stron

Cała PRAWDA o żywych trupach.

Zombie od wieków rozpalają wyobraźnię ludzi na całym świecie, o czym świadczą chociażby sukcesy filmów, książek i komiksów traktujących o tych stworach. Jak się jednak przekonamy, temat ten nie jest zarezerwowany wyłącznie dla fikcji literackiej. Książka Węgłowskiego jest rzetelnym, opartym na drobiazgowych badaniach, studium tematyki zombie i śmiało może konkurować z fabularnymi opowieściami, a nawet z nimi wygrywać. Prawda jest bardziej fascynująca, bardziej intrygująca i bardziej przerażająca niż najlepsza fikcja. Adam Węgłowski – człowiek, który zjadł zęby na zombie, udowadnia nie tylko, że temat ten jest stary jak świat, ale i że ludzkość, która od tysięcy lat drży ze strachu przed zombie, ma ku temu doskonałe powody.

Autor sięgając do dalekiej przeszłości, pokazuje gdzie i w jaki sposób narodziła się tematyka zombie, jak ewoluowała przez lata aż do dnia dzisiejszego, kiedy to stała się światowym fenomenem. Wyruszając śladami zombie przemierza Afrykę, Karaiby, Bliski Wschód i dziewicze puszcze średniowiecznej Polski. Zagląda do laboratoriów wybitnych biologów i analizuje czarnoksięskie księgi. Jego wnioski są zatrważające.

Od mrożących krew w żyłach rytuałów Haitańczyków, po polowania organizowane przez istniejących naprawdę polskich wiedźminów – walka z żywymi trupami trwa od najdawniejszych czasów. A współczesna nauka tylko potwierdza, że jest się czego bać.

Złowieszcze żywe trupy atakują z ekranów kin, telewizorów i komputerów, ze stron książek i komiksów. Uwielbiamy się ich bać. Myśl o tym, że nadejdą chwiejnym krokiem, zwiastując kres cywilizacji, pochłania miliony ludzi na całym świecie. Książka Adama Węgłowskiego jest doskonałą lekturą dla nich wszystkich. Zaintryguje, wciągnie, zaciekawi i przerazi jeszcze bardziej!

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Adam Węgłowski - inne e-booki