ISBN:9788324037636

Beduinki na Instagramie

Autor: Aleksandra Chrobak

Wydawnictwo: Znak

Stron: 304

Opłacalność: 6.39 zł/100 stron

Oszczędzasz: 35%

Autorka pasjonująca się Bliskim Wschodem do tego stopnia, że postanowiła tam zamieszkać, jest wymarzoną przewodniczką po fascynującym świecie Emiratów Arabskich.

W mieście, które w zaledwie parę dekad pokonało drogę od namiotów na pustyni do najwyższych wieżowców świata, najnowsze technologie przeplatają się z tradycjami i światopoglądem dawnych Beduinów. Postęp współistnieje tu z konserwatyzmem religijnym i prawem szariatu. Kręte uliczki i tętniące życiem bazary sąsiadują z sześciopasmową autostradą, po której pędzą najnowsze bentleye i używane lexusy, a to, co zabronione często ukrywa się po prostu za przyciemnionymi szybami luksusowych samochodów.

Aleksandra Chrobak poznała Emiraty od podszewki. W swojej książce ze swadą i humorem opisuje kraj szokujących kontrastów, który stał się jej drugim domem. Wyjaśnia, co zrobić, gdy gospodarz nie poczęstuje nas gahłą, jak rozróżnić typy zasłon na twarz, rozpoznać szejka po tablicach rejestracyjnych i spisać dobry kontrakt ślubny.

~ * * * ~

Aleksandra Chrobak – absolwentka religioznawstwa i polonistyki oraz była studentka iranistyki z Krakowa, która kilka lat temu zamieszkała w Abu Zabi. Miłośniczka Bliskiego Wschodu i zawzięta tropicielka jego tajemnic.

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 19.44 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19.44 zł woblink.pl

Aleksandra Chrobak - inne e-booki

E-booki podobne do "Beduinki na Instagramie"