ISBN:9788324047154

Córki księżniczki

Autor: Jean Sasson

Wydawnictwo: Znak

Jean Sasson – autorka bestsellerowych Łez księżniczki i Sekretów księżniczki – tym razem odkrywa, jak wygląda czas dorastanie w pałacach najbogatszego królestwa świata: Arabii Saudyjskiej.


Stare saudyjskie powiedzenie mówi, że dziewczyna ma tylko zasłonę i grób. Nawet wtedy, gdy mieszka w pałacu ze złota i marmuru. Czy w świecie, gdzie bajeczny luksus idzie w parze z łamaniem podstawowych praw kobiet, można być szczęśliwą nastolatką?


Kolejna odsłona cyklu o księżniczce Sułtanie opowiada o jej córkach, które łączy tylko jedno: wybuchowy temperament odziedziczony po matce. Poza tym różnią się niczym dzień i noc. Maha chciałaby żyć tak jak nastolatki na zachodzie, a Amina stała się religijną fanatyczką. Kiedy Maha ulega młodzieńczym zauroczeniom, Amina zamienia się w pełną okrucieństwa dżihadystkę.


Córki księżniczki pokazują, jak w bogatym świecie Saudów wraz z nowym pokoleniem rodzi się nie tylko bunt wobec tradycji, ale i religijny fanatyzm. Czy księżniczce Sułtanie uda się wychować zbuntowane nastolatki na mądre i niezależne kobiety?

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Jean Sasson - inne e-booki

E-booki podobne do "Córki księżniczki"