Tajne państwo z kartonu. Rozważania o Polsce, bezprawiu i niesprawiedliwości

Autor: Marcin Matczak

Wydawnictwo: Znak

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 19.90 zł.

Oszczędzasz: 41%

„Od 2015 roku rządowi PiS udała się rzecz bez precedensu – w kilka lat zniszczono instytucje stojące na straży praworządności, budowane w Polsce od lat trzydziestu. (…) Z tego powodu jedno z głównych pytań, które zadają sobie dzisiaj Polacy, brzmi: czy polskie państwo prawa da się odbudować, a jeśli tak, to jak należy to zrobić i jak długo będzie to trwało? Pytanie to jest mimo wszystko wyrazem głębokiej nadziei, że jeszcze nie wszystko stracone”.

Tajne państwo z kartonu to wybór najlepszych, najbardziej aktualnych tekstów Marcina Matczaka z lat 2015–2022, publikowanych pierwotnie na łamach prasy.

Autor – jeden z najbardziej znanych obrońców praworządności w Polsce – punkt po punkcie pokazuje, jak obecna władza niszczy nasz kraj, demontując po kolei jego instytucje, rozbijając wspólnotę narodową, destabilizując nasz język propagandą i nowomową. Nie poprzestaje jednak na gorzkiej diagnozie, ale stawia pytania o to, co możemy z tym zrobić. Wszak jedynym sposobem na to, by historia się nie powtarzała, jest dokładnie ją poznać i zrozumieć.

Książka ta jest więc nie tylko swoistą kroniką minionych siedmiu lat, ale też inspirującym zaproszeniem do namysłu nad – oby lepszą – przyszłością. 

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 23.59 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
23.59 zł woblink.pl
mobi epub
36.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
39.99 zł publio.pl
mobi epub
39.99 zł virtualo.pl

Marcin Matczak - inne e-booki

E-booki podobne do "Tajne państwo z kartonu. Rozważania o Polsce, bezprawiu i niesprawiedliwości"