W obronie syna

Autor: Landay William

Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber

Andy Barber, prokurator z Massachusetts z ponaddwudziestoletnim stażem, jest szanowany w swojej społeczności, nieustępliwy na sali sądowej i szczęśliwy w domu z żoną Laurie i synem Jacobem. Aż do dnia, gdy szokująca zbrodnia wstrząsa ich spokojnym miasteczkiem.
Zostaje zamordowany szkolny kolega Jacoba. Andy prowadzi śledztwo. I nagle okazuje się, że zabójcą może być jego czternastoletni syn... Rodzicielski instynkt Andy’ego krzyczy, żeby chronić swoje dziecko. Jacob twierdzi, że jest niewinny, a Andy mu wierzy. Musi mu wierzyć. Jest jego ojcem. Ale na jaw wychodzą tragiczne fakty. Małżeństwo Andy’ego zaczyna chwiać się w posadach. Proces nabiera tempa. Andy już nie prowadzi tego śledztwa. Sam jest przesłuchiwany...
Tu – z innego miejsca sali rozpraw – musi dokonać sądu nad sobą samym. Musi wybierać między miłością i sprawiedliwością. Pomiędzy przeszłością, którą chciał pogrzebać, a przyszłością, której nie może już sobie wyobrazić...


„W obronie syna to powieść, która pojawiła się bez rozgłosu i wywołała burzę – bo chwyta cię i każe ci czytać z wypiekami na twarzy aż do końca”.

„Huffington Post”
„Landay łączy suchą relację sądową z bolesną konfrontacją Andy’ego z sobą samym, uświadamiając czytelnikowi, jak niewyraźna jest granica pomiędzy prawdą a sprawiedliwością, a co ważniejsze, że może jest ona tylko kwestią naszej wyobraźni. Ta przenikliwa powieść dowodzi prawdziwości przesłania greckich tragedii: najgorszą karą nie jest śmierć, lecz życie z tym, co – świadomie bądź nie – zrobiłeś”.

„Publishers Weekly”

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas.

E-booki podobne do "W obronie syna"