Bomba atomowa Hitlera

Autor: Maciej Antosiewicz

Wydawnictwo: Amber

Oszczędzasz: 30%

Albert Einstein uosabia bezkompromisowy sprzeciw wobec nazizmu. Część niemieckich naukowców przyjęła jednak entuzjastycznie zasady narodowego socjalizmu. Lecz większość zawarła z nową władzą faustowski pakt, zyskując fundusze, uznanie i możliwość kariery w zamian za poparcie polityki, która znalazła swój skrajny wyraz w wojnie.
Mark Walker, wybitny znawca historii programu nuklearnego Trzeciej Rzeszy, przygląda się przez szkło powiększające życiu i pracy wybitnych niemieckich uczonych tamtej epoki, takich jak Werner Heisenberg, Carl Friedrich von Weizsäcker, Max Planck, Johannes Stark, Otto Hahn. I ukazuje przemożny wpływ, jaki nazistowski totalitaryzm wywierał na niemiecką naukę, a w rezultacie na wyścig po bombę atomową.
Dlaczego Niemcy pozostały tak daleko w tyle za Ameryką w pracach nad bombą atomową? Czy Heisenberg świadomie sabotował własny program badań jądrowych?
Mark Walker szczegółowo analizuje setki dokumentów i stenogramy „Operacji Epsilon” - rozmów nagrywanych w tajemnicy w Farm Hall w Anglii. To właśnie internowani tam po wojnie najwybitniejsi niemieccy fizycy ujawnili sensacyjne szczegóły na temat własnego projektu atomowego. Nieznane fakty, które odsłaniają prawdę o tym, co nieoczekiwanie okazało się dla Hitlera pietą Achillesową…

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 27,76

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
27,76 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 25,99 zł
(dla stałych klientów)
28,88 zł ebookpoint.pl
mobi epub
31,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
32,28 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  20,39 zł
w programie Nexto Premium
33,98 zł nexto.pl
mobi epub
39,80 zł virtualo.pl
mobi epub
39,80 zł publio.pl
mobi epub
29,80 zł
(z kodem prom.)
39,80 zł woblink.pl
mobi
32,30 zł zinamon.pl
epub
32,30 zł zinamon.pl

Maciej Antosiewicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Bomba atomowa Hitlera"