ISBN:9788324211944

Z ziemi włoskiej do Polski

Autor: Mirko Coleschi, Ewa Lipińska

Wydawnictwo: Universitas

Stron: 264

Opłacalność: 4.86 zł/100 stron

Oszczędzasz: 51%

Podręczniki dr Ewy Lipińskiej są bardzo znane i często stosowane na wydziałach polonistycznych we Włoszech; należą one do ważnych materiałów dydaktycznych dla studiujących język polski jako obcy.

Do najpopularniejszych tytułów należy pozycja Z polskim na ty, która ukazała się w 2003 roku (drugie wydanie w 2006) w Wydawnictwie Universitas. Jest to książka, która dzięki swemu praktycznemu i przejrzystemu podejściu do zagadnień leksykalno-gramatycznych, od samego początku zyskała duże grono zwolenników wśród studentów oraz nauczycieli języka polskiego jako obcego.

Wyżej wymieniona pozycja stała się podstawą do stworzenia uaktualnionego i wzbogaconego podręcznika Z ziemi włoskiej do Polski. Manuale di grammatica polacca per italiani, którego tłumaczenia i adaptacji dokonał Mirko Coleschi. W nowej wersji położono nacisk na prezentację zagadnień gramatycznych. Przyczyniło się to do stworzenia adaptacji przygotowanej specjalnie dla tych studentów poznających polski, których językiem ojczystym jest włoski. W wersji włoskiej autorka nie poprzestała na przedstawieniu głównych aspektów gramatyki języka polskiego po włosku i zamieszczenia odpowiednich ćwiczeń. Tłumacz dokonał licznych porównań oraz trafnie wypunktował najtrudniejsze dla Włochów zagadnienia gramatyki polskiej. Tytuł Z ziemi włoskiej do Polski, zaczerpnięty z hymnu narodowego podkreśla bliskie stosunki kulturowe, które od wieków kształtowały się między Polską a Italią. Fragmenty obu hymnów, których treść potwierdza owe zacieśnione relacje polsko-włoskie, stały się mottem publikacji.

Najlepsza cena: Bramy Nauki
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 12.84 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
18.20 zł litres.pl
pdf
12.84 zł bramynauki.pl
pdf
16.90 zł zinamon.pl
pdf
18.20 zł vagabook.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
20.80 zł ibuk.pl
pdf
23.92 zł swiatebookow.pl
pdf
  15.60 zł
w programie Nexto Premium
26.00 zł nexto.pl
pdf
26.00 zł publio.pl
pdf
26.00 zł virtualo.pl