ISBN:9788324214372

Filozofia przyrody współcześnie

Autor: Mariola Kuszyk-Bytniewska, Andrzej Łukasik

Wydawnictwo: Universitas

Oszczędzasz: 50%

Tom stanowi wybór tekstów referatów wygłoszonych na ogólnopolskiej konferencji naukowej z udziałem gości zagranicznych „Filozofia przyrody współcześnie”, zorganizowanej w Lublinie w dniach 17–18 kwietnia 2008 r. przez Zakład Ontologii i Teorii Poznania Instytutu Filozofii UMCS oraz Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Filozoficznego.
Filozofia przyrody jest fascynującą dyscypliną, gdyż jej zagadnienia dotyczą fundamentalnych aspektów świata, będących niegdyś przedmiotem wyłącznie filozoficznej spekulacji, a współcześnie także przedmiotem badań nauk szczegółowych. Praca ukazuje wielkie bogactwo, złożoność i wieloaspektowość problematyki pojawiającej się w ramach filozofii przyrody i nauk szczegółowych, zarówno przyrodniczych, jak i matematycznych.
W części pierwszej zebrano teksty dotyczące problematyki metafilozoficznej: zagadnienia relacji między filozofią przyrody a naukami przyrodniczymi i techniką z jednej strony, oraz pozostałymi dyscyplinami filozoficznymi, w szczególności zaś metafizyką (ontologią) z drugiej. W części drugiej znajdują się artykuły podejmujące filozoficzne zagadnienia fizyki, chemii, kosmologii i biologii oraz matematyki. Część trzecia jest zbiorem tekstów dotyczących istnienia przypadku i celowości w świecie, rozróżnienia na przedmioty naturalne i sztuczne, filozoficznych zagadnień związanych z wpływem na współczesną filozofię przyrody technologii informatycznych, komputerowych systemów odkryć naukowych oraz filozofii procesu.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 6.35 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
9.05 zł ebuczek.pl
pdf
6.35 zł publio.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
7.62 zł ibuk.pl
pdf
8.30 zł zinamon.pl
pdf
8.64 zł vagabook.pl
pdf
10.03 zł litres.pl
pdf
10.80 zł bramynauki.pl
pdf
10.85 zł virtualo.pl
pdf
  7.62 zł
w programie Nexto Premium
11.81 zł nexto.pl
pdf
od 10.80 zł
(dla stałych klientów)
12.00 zł ebookpoint.pl
pdf
12.00 zł woblink.pl

E-booki podobne do "Filozofia przyrody współcześnie"