Interpretować dalej

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas

Oszczędzasz: 35%

„Koncepcja tomu, który proponujemy czytelnikom, (...) opiera się na założeniu, że historia polskiej poezji powojennej domaga się ciągle nowych odczytań, uwzględniających nie tylko zmiany historyczne, ale również nieustanne przekształcenia świadomości estetycznej i metodologicznej. (...)
Zaproponowałyśmy autorom zaprezentowanie historii poetyckiego języka, idei, różnych koncepcji poezji przez pryzmat książek, które dziś wzbudzają kontrowersje, zachwyt, w dalszym ciągu ekscytują. Wybrałyśmy trzydziestu czterech poetów, bez których naszym zdaniem polska poezja powojenna nie może się obyć i którzy wydatnie wpłynęli na kształtowanie się polskiej świadomości kulturowej. Chcąc uzyskać efekt polifonii i zwiększyć szanse odczytań poza utrwalonymi już w świadomości sposobami lektury, zaprosiłyśmy do współpracy nie tylko naukowców akademickich, polonistów, ale również osoby spoza tego kręgu: poetów, krytyków, niekoniecznie zajmujących się poezją polską specjalistycznie i zawodowo (...).
Tom «Interpretować dalej» jest wynikiem pewnego eksperymentu – na wzór zbioru opowiadań «On with the Story» Johna Bartha chcemy «interpretować dalej» (...), podjąć próbę czytania «znanych» rzeczy «inaczej» i sprawdzenia, na ile to «inaczej» modyfikuje utrwalony już obraz twórczości danego autora oraz poetycki układ w latach 1945–1989”.

Fragment wstępu

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 9,80

Formaty Cena Księgarnia
pdf
9,80 zł zinamon.pl
pdf
11,25 zł vagabook.pl
pdf
13,35 zł swiatebookow.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
15,00 zł ibuk.pl
pdf
15,02 zł publio.pl

praca zbiorowa - inne e-booki

E-booki podobne do "Interpretować dalej"