Wartki nurt mediów

Autor: Tomasz Goban-Klas

Wydawnictwo: Universitas

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 6.84 zł.

Oszczędzasz: 40%

„Medialność jest znamieniem współczesności. Jeśli Zygmunt Bauman trafnie nazywa naszą epokę «płynną nowoczesnością», to «płynność» ta obejmuje także – a może przede wszystkim – komunikację społeczną i jej narzędzia, media. Co więcej, z wielu różnych aspektów współczesności media są chyba najbardziej płynne, zarówno zmienne, jak i niedookreślone, trudno uchwytne w konceptualnej analizie, chociaż jako technologie są zreifikowane, uprzedmiotowione. Niemniej, mimo tej zmienności, pewne problemy dzisiejsze wcale nie są takie nowe, a dawne teorie też nie odeszły całkiem do lamusa.
Autor książki, socjolog i medioznawca, założyciel i kierownik Katedry Komunikowania i Mediów Społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, od czterech dziesięcioleci bada i opisuje przemiany form komunikowania – poczynając od druku i prasy, poprzez radio i telewizję, do mediów nowych i najnowszych aplikacji. W zebranych tekstach przedstawia różnorodne aspekty współczesnej mediamorfozy, zmiany i przyszłość zarówno samej technologii medialnej, jak i praktyk medialnych, w tym dziennikarstwa.
Do każdego tekstu pomieszczonego w książce dodano post scriptum, które ilustruje aktualny aspekt omawianego problemu. Czytelnik z pewnością doda do nich napływające zewsząd aktualne informacje. W wartkim nurcie mediów nieustannie i niespodziewanie zdarzają się zawirowania, zatamowania, kaskady. W naszych płynnych czasach najbardziej płynne są właśnie media”.

Tomasz Goban-Klas

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 7.20 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
7.20 zł ibuk.pl
pdf
7.80 zł zinamon.pl
pdf
11.04 zł swiatebookow.pl
pdf
12.00 zł onepress.pl
pdf
12.00 zł publio.pl
pdf
od 10.80 zł
(dla stałych klientów)
12.00 zł ebookpoint.pl
pdf
12.00 zł woblink.pl
pdf
12.00 zł virtualo.pl
pdf
12.00 zł legimi.com

Tomasz Goban-Klas - inne e-booki

E-booki podobne do "Wartki nurt mediów"