ISBN:9788324215669

Doskonalenie warsztatu nauczyciela polonisty

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas

Oszczędzasz: 50%

Publikacja powstała we współpracy metodyków, pedagogów i psychologów, którzy wierzą w konieczność ciągłego doskonalenia umiejętności pedagogów. Piszą oni o tak ważnych kwestiach jak np. specyficzne trudności w uczeniu się dzieci, rozmaite zaburzenia ich zachowań, problem nieczytania przez uczniów lektur szkolnych, a także lekceważenie kultury wysokiej i tradycji historycznej.
Artykuły zawarte w książce przynoszą konkretne rady dotyczące pracy w klasach integracyjnych, diagnozowania i terapii wobec dziecka dyslektycznego i radzenia sobie z agresją uczniów. Autorzy podają też propozycje sposobów kształcenia sprawności czytania i rozumienia czytanego tekstu, walki z brykami, stwarzania sytuacji motywujących do lektury, rozwijania fascynacji czytelniczych, organizacji procesu nauczania: planowania, zadawania pracy domowej, stawiania pytań, oceniania prac pisemnych.
Poddają krytyce różne style nauczania, zachęcają polonistów do propagowania kultury dialogu i doskonalenia warsztatu interpretatora tekstu literackiego oraz do rozwijania własnej twórczości w roli autorów programów nauczania, podręczników szkolnych i innych tekstów dydaktycznych.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 6.01 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
6.01 zł publio.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
7.20 zł ibuk.pl
pdf
7.80 zł zinamon.pl
pdf
8.16 zł vagabook.pl
pdf
9.48 zł litres.pl

praca zbiorowa - inne e-booki

E-booki podobne do "Doskonalenie warsztatu nauczyciela polonisty"