ISBN:9788324220618

Hermeneutyka a kierunki myśli współczesnej. Rozumienie kultury w filozoficznej hermeneutyce, filozofii przyrody i (post)strukturalizmie

Autor: Urbaniak Marcin

Wydawnictwo: Universitas

"Książka jest świadectwem intelektualnego opanowania trudnej problematyki związanej z określeniem - brakującego dotąd w filozoficznym dyskursie - hermeneutycznego pojęcia kultury" - z recenzji prof. dr hab. Franciszka Chmielowskiego.

"Autor nie tylko rekonstruuje i analizuje poglądy twórców doktryny hermeneutycznej, ale również bada ich wpływ oraz recepcję we współczesnej myśli ponowoczesnej - głównie poststrukturalizmu i postnaturalizmu" - z recenzji prof. dr hab. Ignacego S. Fiuta.

"Analiza refleksji Heideggera, Gadamera i Ricoeura, odniesiona do filozofii naturalistycznej i poststrukturalistycznej, stanowi cenne źródło informacji związanych z bieżącym statusem kultury zachodniej" - z recenzji dr hab. Andrzeja J. Nowaka.


Marcin Urbaniak – doktor nauk humanistycznych, związany naukowo z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz Wyższą Szkołą Zarządzania w Warszawie. Jego zainteresowania teoretyczne obejmują współczesną filozofię człowieka i filozofię kultury ze szczególnym uwzględnieniem problemu tożsamości, czasu, rozumienia oraz interpretacji. Praktyczny wymiar zainteresowań związany jest ze zjawiskami globalizacji i transkulturowości, a także z prawami zwierząt, problemami ekoetyki oraz neuroetyki. Współpracował m. in. z Hacettepe University i Sakarya University.

 

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 10.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 9.61 zł
(dla stałych klientów)
10.68 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
10.88 zł vagabook.pl
mobi epub pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
16.00 zł ibuk.pl
mobi epub
13.28 zł litres.pl
mobi epub
16.00 zł woblink.pl
mobi epub
18.35 zł ebuczek.pl
mobi epub
18.35 zł ebuczek.pl
mobi epub
18.35 zł ebuczek.pl
mobi
10.40 zł zinamon.pl
epub
10.40 zł zinamon.pl
pdf
10.40 zł zinamon.pl
pdf
14.75 zł gandalf.com.pl
pdf
16.00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Hermeneutyka a kierunki myśli współczesnej. Rozumienie kultury w filozoficznej hermeneutyce, filozofii przyrody i (post)strukturalizmie"