ISBN:9788324229284

Święci i świętość w języku, literaturze i kulturze

Autor: Tomasz Żurawlew, Halszka Leleń

Wydawnictwo: Universitas

Oszczędzasz: 35%

Tom studiów Święci i świętość w języku, literaturze i kulturze to przedsięwzięcie i ambitne, i potrzebne. Ambitne, bo wzrok badaczy próbuje ogarnąć bardzo szeroki, interdyscyplinarny materiał. Potrzebne, bo wychodzące naprzeciw przemianom zachodzącym we współczesnej kulturze i nauce. Monografia ta to swoista – bo naukowa – sylwa. To las rzeczy, czy raczej chór głosów zróżnicowanych i osobnych. Odnajdziemy w nim wypowiedzi historyków literatury dawnej i współczesnej, teksty literaturoznawców i językoznawców, etnografów i filmoznawców, kulturoznawców i teologów. Szczególną uwagę zwraca jednak nie to, co je różni, ale kod, który je łączy. Konsekwencją interdyscyplinarnego ujęcia stała się w książce wyraźna ekspozycja trwałości i znaczenia kategorii świętości w kulturze Europy. Warto przy tym podkreślić, że wiele z artykułów pomieszczonych w zbiorze to studia nad materiałami zupełnie nieznanymi, do niedawna niedostępnymi lub zatartymi w naszej kulturowej pamięci. Kulturowy kod Europy wciąż wymaga refleksji. Dobrze się stało, że jednemu z jego elementów poświęcono tak szerokie i odkrywcze opracowanie.

 prof. dr hab. Wojciech Kudyba

 

Książka Święci i świętość w języku, literaturze i kulturze dotyczy ważnego tematu, który został zaprezentowany bardzo wszechstronnie. Tom zawiera zarówno teksty stawiające problem świętości jako takiej, jak i omówienia sylwetek poszczególnych świętych – w różnych sensach tego słowa. Bogaty i dobrze skomponowany, zbiór ten będzie niewątpliwie interesującą lekturą dla wielu czytelników.

 

 dr hab. Anna Kozłowska

 

Halszka Leleń, doktor literaturoznawstwa, adiunkt w Katedrze Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Prowadzi badania nad kategoriami narracyjnymi i semiotycznymi w literaturze oraz kulturze, ze szczególnym uwzględnieniem sposobów kodowania podmiotowości, tożsamości i sfery wartości w utworach, oraz zabiegów artystycznych związanych z opowiadaniem w różnych mediach, członek Association for Scottish Literary Studies; European Network for Short Fiction Research oraz Zespołu Etyki Słowa Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

 

Tomasz Żurawlew, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, adiunkt w Katedrze Filologii Germańskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pracę doktorską na temat niemieckojęzycznych przekładów poezji Wisławy Szymborskiej obronił na Uniwersytecie Gdańskim w roku 2008. Prowadzi badania dotyczące idiolektu pisarzy, teorii i praktyki przekładu artystycznego oraz etyki komunikacji. Członek czynny Zespołu Etyki Słowa Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN oraz rady naukowej wydawnictwa Peter Lang: seria „Berliner Bibliothek. Religion – Kultur – Wissenschaft”.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 20.20 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
21.51 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
23.87 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
  19.20 zł
w programie Nexto Premium
29.76 zł nexto.pl
mobi epub pdf
31.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
31.00 zł publio.pl
mobi epub pdf
od 28.80 zł
(dla stałych klientów)
32.00 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
32.00 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
od 6.99 zł
(w abonamencie)
32.00 zł legimi.com
mobi epub
21.24 zł ebuczek.pl
mobi epub
21.24 zł ebuczek.pl
mobi epub
21.24 zł ebuczek.pl
mobi epub
21.24 zł ebuczek.pl
mobi epub
28.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
31.00 zł woblink.pl
mobi epub
31.00 zł litres.pl
mobi epub
32.00 zł empik.pl
mobi
20.20 zł zinamon.pl
epub
20.20 zł zinamon.pl
pdf
20.20 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Święci i świętość w języku, literaturze i kulturze"