ISBN:9788324229659

Pamięć zbiorowa o wojnie na Pacyfiku w powojennej Japonii

Autor: Pletnia Maciej

Wydawnictwo: Universitas

Oszczędzasz: 35%

Niniejsza książka dotyczy wpływu pamięci zbiorowej o wojnie na Pacyfiku na współczesną japońską tożsamość zbiorową. Autor stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, jaka jest rola owej pamięci w budowaniu współczesnej tożsamości Japończyków.

Zastosowana w pracy metodologia czerpie z dorobku antropologii symbolicznej oraz socjologii kulturowej. Zarówno dzięki wykorzystaniu licznych materiałów źródłowych, jak i profesjonalnemu i kompleksowemu podejściu teoretycznemu stanowi ona nowatorskie ujęcie kwestii pamięci zbiorowej we współczesnej Japonii.

 

Obszerna praca (…) Macieja Pletni jest rezultatem analiz i interpretacji japońskich źródeł medialnych, muzealnych i edukacyjnych dotyczących przedstawiania historii wojen prowadzonych przez Japonię w XX w. Wykorzystano w niej bogatą anglojęzyczną literaturę przedmiotu oraz opracowania metodologiczne z zakresu kulturoznawstwa (…). Stanowi ona poważne osiągnięcie badawcze, na które składa się przede wszystkim analiza i interpretacja programów i podręczników do historii współczesnej Japonii, muzeów historii oraz publikacji prasowych dokumentujących pamięć zbiorową o wojnie prowadzonej przez armię japońską przeciw Chinom i Stanom Zjednoczonym na Pacyfiku. Wyniki oryginalnych badań są poprzedzone profesjonalnym studium metodologicznym z zakresu kulturoznawstwa, w tym zwłaszcza teorii pamięci zbiorowej. 

prof. zw. dr hab. Mikołaj Melanowicz, Uniwersytet Warszawski

 

Maciej Pletnia (ur. 1984) – doktor nauk humanistycznych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Związany z Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych. Jako stypendysta japońskiego Ministerstwa Edukacji (Monbukagakusho) studiował na Uniwersytecie Tokijskim. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na kwestiach pamięci zbiorowej, nacjonalizmu we współczesnej Japonii oraz na znaczeniu pamięci o wojnie na Pacyfiku dla stosunków międzynarodowych w regionie Azji Wschodniej.

Najlepsza cena: OnePress
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 14.30 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
14.30 zł onepress.pl
mobi epub pdf
od 12.87 zł
(dla stałych klientów)
14.30 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
16.50 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
17.44 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
od 6.99 zł
(w abonamencie)
18.78 zł legimi.com
mobi epub pdf
18.78 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
22.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
22.01 zł publio.pl
mobi epub
15.24 zł ebuczek.pl
mobi epub
18.78 zł empik.pl
mobi epub
20.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
22.00 zł woblink.pl
mobi
14.30 zł zinamon.pl
epub
14.30 zł zinamon.pl
pdf
14.30 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Pamięć zbiorowa o wojnie na Pacyfiku w powojennej Japonii"