ISBN:9788325503512

Podział nieruchomości gruntowej na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami

Autor: Jerzy Kopyra

Wydawnictwo: C. H. Beck

Podział gruntu w celu uzyskania pożądanej konfiguracji terenu nierzadko bywa koniecznym etapem inwestycji budowlanej.

Niniejsza mo­nografia stanowi obszerne omówienie problematyki podziału nie­ruchomości gruntowej na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami, w szczególności przedstawiając postępowanie administracyjne w przedmiocie jej podziału w przypadku obowiązywania i braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a także niezależnie od jego ustaleń.

Po raz pierwszy w polskiej doktrynie prawnej poddano szerszej analizie ­in­stytucję połączenia i ponownego podziału nieruchomości grun­towych ukształtowanych w sposób uniemożliwiający ich racjonalne zagospodarowanie.

Książka przedstawia także problematykę trwałości decyzji administracyjnej zatwierdzającej projekt ­podziału gruntu oraz zagadnienia związane z opłatą adiacencką pobieraną w przypadku wzrostu wartości gruntu wskutek jego podziału.


Monografie Prawnicze to seria, w której ukazują się publikacje omawiające w wyczerpujący sposób określone instytucje czy zagadnienia prawne. Adresujemy ją przede wszystkim do prawników poszukujących wnikliwego ujęcia tematu, łączącego teorię (poglądy doktryny, elementy prawnoporównawcze) i praktykę (bogaty wybór orzecznic­twa). A tego - ze względu na brak miejsca - nie znajdziemy nawet w komentarzach.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.31 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 56.58 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 50.92 zł
(dla stałych klientów)
56.58 zł ebookpoint.pl
pdf
62.90 zł virtualo.pl
pdf
  41.40 zł
w programie Nexto Premium
64.17 zł nexto.pl
pdf
65.55 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Podział nieruchomości gruntowej na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami"