Nieważność postępowania sądowoadministracyjnego jako podstawa skargi kasacyjnej

Autor: Grzegorz Rząsa

Wydawnictwo: C.H. Beck

Monografie Prawnicze to seria, w której ukazują się publikacje omawiające w wyczerpujący sposób określone instytucje czy zagadnienia prawne. Adresujemy je przede wszystkim do prawników poszukujących wnikliwego ujęcia tematu, łączącego teorię (poglądy doktryny, elementy prawnoporównawcze) i praktykę (bogaty wybór orzecznictwa). A tego - ze względu na brak miejsca - nie znajdziemy nawet w komentarzach.

Prezentowana monografia dotyczy skargi kasacyjnej przysługującej od wydanych przez WSA wyroków i, co do zasady, postanowień kończących postępowanie w sprawie. Przedmiotem tej pracy jest analiza instytucji nieważności postępowania sądowoadministracyjnego rozumianej jako podstawa skargi kasacyjnej. Nieważność postępowania należy do najistotniejszych instytucji dwuinstancyjnej procedury sądowoadministracyjnej. W poszczególnych przesłankach nieważności, obejmujących najpoważniejsze uchybienia procesowe, skupiają się - jak w soczewce - węzłowe problemy postępowania przed sądami administracyjnymi.

Książka zawiera między innymi wnikliwe omówienie tych przyczyn nieważności, które najczęściej są formułowane w skargach kasacyjnych. Należą do nich uchybienia związane z umocowaniem pełnomocnika oraz dotyczące obsady sądu, a przede wszystkim uchybienia polegające na pozbawieniu strony możności obrony jej praw.

Niezwykle bogate orzecznictwo powoływane w tej publikacji, sprawia, że będzie ona szczególnie interesująca dla praktyków, pomagając im w rozwiązaniu codziennych problemów ich klientów.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.36 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 65,89

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
od 59,30 zł
(dla stałych klientów)
65,89 zł ebookpoint.pl
bez DRM pdf
71,11 zł eplaton.pl
bez DRM pdf
75,05 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
  47,40 zł
w programie Nexto Premium
75,05 zł nexto.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
79,00 zł legimi.com
bez DRM pdf
79,00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Nieważność postępowania sądowoadministracyjnego jako podstawa skargi kasacyjnej"