ISBN:9788325534400

Biegli w środowisku międzynarodowym w postępowaniu: sądowym cywilnym i karnym oraz arbitrażowym a także w sporach inwestycyjnych

Autor: Renata Hótová, Aleksander J. Bělohlávek

Wydawnictwo: C. H. Beck

Biegli i ich opinie są obecnie nieodłącznym elementem niemal wszystkich postępowań sądowych, administracyjnych i arbitrażowych – wynika to z rosnącej złożoności tych postępowań i wpływu regulacji międzynarodowych na prawo krajowe. W przeciwieństwie do oceny i kwalifikacji przepisów prawnych, standardy opinii biegłych nie są związane wyłącznie z prawem krajowym.

Niniejsza publikacja poświęcona jest analizie roli biegłych sądowych w sporach międzynarodowych. Jednocześnie umożliwia porównanie krajowych regulacji w za kresie postępowań pozbawionych elementu międzynarodowego występujących w różnych kulturach i porządkach prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem ich znaczenia przy przeprowadzaniu dowodów.

Publikacja jest poświęcona zarówno postępowaniom sądowym i administracyjnym, jak i arbitrażowym. Uwzględnia również postępowanie w sprawach cywilnych i karnych, postępowania szczególne oraz te wynikłe ze sporów inwestycyjnych. Autorzy, wybitni praktycy i teoretycy, opisują warunki i sposoby powoływania biegłych, ich status oraz wykonywanie czynności przez biegłych, w tym sporządzanie opinii w ramach postępowania dowodowego, a także techniki tworzenia opinii oraz przesłuchiwania biegłych.

Książka została uzupełniona o tłumaczenia przepisów o działalności biegłych w różnych krajach, tłumaczenie Regulaminu ICC o działalności biegłych, regulaminu IBA o postępowaniu dowodowym (2010), analizy, raporty i tabele porównawcze oraz wybór wzorów umów dotyczących pomocy prawnej wykonywanej przez biegłych.

Publikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla praktyków prawa: adwokatów, radców prawnych, sędziów, arbitrów, a także dla nauczycieli, studentów, biegłych oraz pracowników administracji publicznej i legislacji, a także dla do radców podatkowych, audytorów, zwłaszcza tych pracujących w sektorze bankowym.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.64 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 117,75

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
od 105,98 zł
(dla stałych klientów)
117,75 zł ebookpoint.pl
bez DRM pdf
126,90 zł eplaton.pl
bez DRM pdf
133,95 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
  84,60 zł
w programie Nexto Premium
133,95 zł nexto.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
141,00 zł legimi.com
bez DRM pdf
141,00 zł virtualo.pl

Aleksander J. Bělohlávek - inne e-booki

E-booki podobne do "Biegli w środowisku międzynarodowym w postępowaniu: sądowym cywilnym i karnym oraz arbitrażowym a także w sporach inwestycyjnych"