ISBN:9788325549206

Niepoczytalność i psychiatryczne środki zabezpieczające. Zagadnienia prawno-materialne, procesowe, psychiatryczne i psychologiczne

Autor: Józef Krzysztof Gierowski, Lech Paprzycki

Wydawnictwo: C. H. Beck

Prezentowana książka dotyczy problematyki niepoczytalnościart. 31 KK oraz środków zabezpieczających – 94, 95 i 95a KK. Autorzy przedstawiają zagadnienia w oparciu o problemy z zakresu psychiatrii, psychologii i seksuologii sądowej. Wychodząc od wstępnego przedstawienia relacji między karami i środkami karnymi a środkami zabezpieczającymi, a także ogólnych zagadnień psychiatrii, psychologii i seksuologii sądowej w związku z medycznym postępowaniem psychiatrycznym, w tym w szczególności postępowaniem przymusowym, w zasadniczej części książki przeanalizowano zagadnienia poczytalności, poczytalności ograniczonej i niepoczytalności. Rozważania dotyczą zagadnień prawnych, przede wszystkim problematyki niepoczytalności i psychiatrycznych środków zabezpieczających z punktu widzenia ostatnich osiągnięć psychiatrii, psychologii i seksuologii, także w świetle najnowszej literatury przedmiotu.

W monografii znalazły miejsce również zagadnienia procesowe. Intencją autorów było przygotowanie książki  zarówno dla prawników posiadających wiedzę w zakresie podstaw psychiatrii i psychologii, dla psychiatrów i psychologów podejmujących trud opiniowania  na potrzeby  postępowania karnego i specjalizacji w zakresie psychiatrii, psychologii i seksuologii sądowej jak również dla osób początkujących,  nieobeznanych ze skomplikowanąterminologią omawianej tematyki.

Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.66 zł

Znaleziono 2 ofert ebooków od 119.97 zł

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
  77.40 zł
w programie Nexto Premium
119.97 zł nexto.pl
epub pdf
129.00 zł virtualo.pl

Lech Paprzycki - inne e-booki

E-booki podobne do "Niepoczytalność i psychiatryczne środki zabezpieczające. Zagadnienia prawno-materialne, procesowe, psychiatryczne i psychologiczne"