ISBN:9788325553104

Niepoczytalność i psychiatryczne środki zabezpieczające. Zagadnienia prawno-materialne, procesowe, psychiatryczne i psychologiczne

Autor: Lech K. Paprzycki

Wydawnictwo: C. H. Beck

Prezentowana książka dotyczy problematyki niepoczytalnościart. 31 KK oraz środków zabezpieczających – 94, 95 i 95a KK. Autorzy przedstawiają zagadnienia w oparciu o problemy z zakresu psychiatrii, psychologii i seksuologii sądowej. Wychodząc od wstępnego przedstawienia relacji między karami i środkami karnymi a środkami zabezpieczającymi, a także ogólnych zagadnień psychiatrii, psychologii i seksuologii sądowej w związku z medycznym postępowaniem psychiatrycznym, w tym w szczególności postępowaniem przymusowym, w zasadniczej części książki przeanalizowano zagadnienia poczytalności, poczytalności ograniczonej i niepoczytalności. Rozważania dotyczą zagadnień prawnych, przede wszystkim problematyki niepoczytalności i psychiatrycznych środków zabezpieczających z punktu widzenia ostatnich osiągnięć psychiatrii, psychologii i seksuologii, także w świetle najnowszej literatury przedmiotu.

W monografii znalazły miejsce również zagadnienia procesowe. Intencją autorów było przygotowanie książki  zarówno dla prawników posiadających wiedzę w zakresie podstaw psychiatrii i psychologii, dla psychiatrów i psychologów podejmujących trud opiniowania  na potrzeby  postępowania karnego i specjalizacji w zakresie psychiatrii, psychologii i seksuologii sądowej jak również dla osób początkujących,  nieobeznanych ze skomplikowanąterminologią omawianej tematyki.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.57 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 104.25 zł

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
104.25 zł gandalf.com.pl
epub pdf
od 98.69 zł
(dla stałych klientów)
109.65 zł ebookpoint.pl
mobi epub
129.00 zł empik.pl
epub pdf
129.00 zł virtualo.pl
epub
122.55 zł swiatebookow.pl

Lech K. Paprzycki - inne e-booki

E-booki podobne do "Niepoczytalność i psychiatryczne środki zabezpieczające. Zagadnienia prawno-materialne, procesowe, psychiatryczne i psychologiczne"