ISBN:9788325558857

Prawo budowlane i nieruchomości. Komentarz

Autor: Dariusz Okolski, Łukasz Dumin, Dorota Ewa Kurek

Wydawnictwo: C. H. Beck

Stan prawny: listopad 2013 r.

Proces inwestycyjny w Polsce to prawdziwa droga przez mękę. Załatwienie pozwolenia na budowę trwa przeciętnie aż 311 dni. To trzy razy dłużej niż w Niemczech, ale także dłużej niż np. we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy w Burkina Faso” – czytamy w Rzeczpospolitej i potwierdzi to prawdopodobnie każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z inwestycją budowlaną.

Sytuację komplikuje m.in. fakt, że materię prawa budowlanego i nieruchomości normuje wiele aktów prawnych. Stad pomysł na komentarz, który jest kwintesencją najważniejszych przepisów z tego zakresu i niejako przeprowadza Czytelnika przez cały proces budowlany: od przygotowania planu zagospodarowania przestrzennego, poprzez zagadnienia dotyczące umów i robót budowlanych, postępowania poprzedzającego rozpoczęcie robót budowlanych, zasady ich wykonywania i postępowania po ich zakończeniu, kończąc na sytuacji prawnej finalnego użytkownika – prawie własności do lokalu i jego ochronie.

Prawo budowlane i nieruchomości to komplet komentarzy do:

  • Prawa budowlanego;
  • ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym;
  • Kodeksu cywilnego – wybrane przepisy z zakresu tematyki prawa budowlanego;
  • ustawy o własności lokali – wybrane przepisy;
  • ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi;
  • ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego.

Komentarz jest napisany przez praktyków dla praktyków, dzięki czemu uwzględnione zostały w nim problemy, które można spotkać w praktyce zawodowej. Autorzy przywołali liczne orzecznictwo, a także poglądy doktryny, które pozwolą Czytelnikom na całościowe zapoznanie się z tematyką prawa budowlanego i nieruchomości.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Dariusz Okolski - inne e-booki