Problematyka intertemporalna w prawie. Zagadnienia podstawowe. Rozstrzygnięcia intertemporalne. Geneza, funkcje, aksjologia

Autor: Jarosław Mikołajewicz

Wydawnictwo: C. H. Beck

Książka dotyczy tzw. prawa intertemporalnego czyli prawnych rozstrzygnięć zagadnień związanych ze zmianą prawa w stosunku do sytuacji prawnych z elementem dawnym.  Stanowi pierwsze  kompleksowe opracowanie tej problematyki. Od genezy współczesnego ujmowania intertemporalności, poprzez teoretycznoprawną propozycję rozstrzygania problemów intertemporalnych, przedstawienie podstawowych regulacji i rozstrzygnięć prawa intertemporalnego obowiązującego prawa polskiego, po problemy jego funkcji i aksjologii. Praca szeroko uwzględnia orzecznictwo sądowe. Napisana została przez zespół autorów teoretyków, w większości  zarazem praktyków prawa, w znacznej części czynnych sędziów.  Poza walorami stricte poznawczymi posiada wymiar praktyczny, stanowiąc źródło wskazówek rozstrzygania złożonych problemów intertemporalnych w praktyce stosowania prawa.  Adresowana jest zatem nie tylko do uczonych i studiujących prawo, ale sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych oraz wszystkich zainteresowanych tą problematyka prawną.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.82 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 149,25

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 134,33 zł
(dla stałych klientów)
149,25 zł ebookpoint.pl
pdf
149,75 zł gandalf.com.pl
pdf
170,05 zł swiatebookow.pl
pdf
  107,40 zł
w programie Nexto Premium
170,05 zł nexto.pl
pdf
179,00 zł legimi.com
pdf
179,00 zł virtualo.pl

Jarosław Mikołajewicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Problematyka intertemporalna w prawie. Zagadnienia podstawowe. Rozstrzygnięcia intertemporalne. Geneza, funkcje, aksjologia"