ISBN:9788325574543

Problematyka intertemporalna w prawie. Zagadnienia podstawowe. Rozstrzygnięcia intertemporalne. Geneza, funkcje, aksjologia

Autor: Jarosław Mikołajewicz

Wydawnictwo: C. H. Beck

Książka dotyczy tzw. prawa intertemporalnego czyli prawnych rozstrzygnięć zagadnień związanych ze zmianą prawa w stosunku do sytuacji prawnych z elementem dawnym.  Stanowi pierwsze  kompleksowe opracowanie tej problematyki. Od genezy współczesnego ujmowania intertemporalności, poprzez teoretycznoprawną propozycję rozstrzygania problemów intertemporalnych, przedstawienie podstawowych regulacji i rozstrzygnięć prawa intertemporalnego obowiązującego prawa polskiego, po problemy jego funkcji i aksjologii. Praca szeroko uwzględnia orzecznictwo sądowe. Napisana została przez zespół autorów teoretyków, w większości  zarazem praktyków prawa, w znacznej części czynnych sędziów.  Poza walorami stricte poznawczymi posiada wymiar praktyczny, stanowiąc źródło wskazówek rozstrzygania złożonych problemów intertemporalnych w praktyce stosowania prawa.  Adresowana jest zatem nie tylko do uczonych i studiujących prawo, ale sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych oraz wszystkich zainteresowanych tą problematyka prawną.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.78 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 142.80 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
142.80 zł gandalf.com.pl
pdf
146.78 zł ibuk.pl
pdf
od 136.94 zł
(dla stałych klientów)
152.15 zł ebookpoint.pl
pdf
  107.40 zł
w programie Nexto Premium
166.47 zł nexto.pl
pdf
170.05 zł swiatebookow.pl
pdf
179.00 zł virtualo.pl

Jarosław Mikołajewicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Problematyka intertemporalna w prawie. Zagadnienia podstawowe. Rozstrzygnięcia intertemporalne. Geneza, funkcje, aksjologia"